רגב על האמירה של אלמגור: "מזלזלת ומתנשאת"

ההתפרצות של השחקנית לעברה של רגב בטקס פרסי התיאטרון בסוף השבוע זוכה לתגובה משרת התרבות. "הגיע הזמן לעשות צדק ותיקון תרבותי בפריפריה", כתבה רגב בפייסבוק. "הגיע הזמן לשנות את חלוקת המשאבים"

"דברי אלמגור מזלזלים ומתנשאים" (פלאש 90)

המתיחות בין מירי רגב לבין אמנים בישראל מסרבת לגווע: שרת התרבות התייחסה הבוקר (ראשון) להתפרצות של השחקנית גילה אלמגור לעברה במהלך טקס פרסי התיאטרון ביום שישי האחרון. "אמירתה שהיא 'שנים מכתתת רגליה בפריפריה' היא אמירה מזלזלת ומתנשאת", כתבה רגב בעמוד הפייסבוק שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגיע הזמן לעשות צדק ותיקון תרבותי בפריפריה", הוסיפה השרה רגב. "הייתי רוצה לראות את התיאטראות מהפריפריה מכתתים רגליהם למרכז הארץ עם רפרטואר מקומי, מקצועי, מרגש ונוגע".

רגב הדגישה כי יש הכרח לשנות את חלוקת המשאבים באופן שוויוני יותר - "עם דגש על חלוקה גיאוגרפית וחברתית צודקת יותר - פריפריה, פיתוח התרבות היהודית, פיתוח התרבות הערבית וחיזוק הציונות והמורשת".

"גילה אלמגור, את לא עושה לנו טובה"

רגב אינה היחידה שהתרעמה על האמירה של אלמגור בסוף השבוע. התבטאויותיה של השחקנית עוררו זעם גם בקרב תושבים בצפון ובארגון "שינוי כיוון" מתחו ביקורת קשה על הדברים. "נגמרו הימים שאנחנו צריכים להגיד תודה שאנשי תרבות מגיעים אלינו, זו זכות להגיע לפה", אמרו.

הארגון, שמורכב מצעירים הפועלים לקידום נושאי תרבות, חינוך וכלכלה באצבע הגליל, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט שבו נכתב לאלמגור: "אנחנו לא יודעים מה ההגדרה שלך ל'פריפריה', אבל הפעם האחרונה שבה 'כיבדת' אותנו, פה באצבע הגליל (קריית שמונה והסביבה) באחת מההצגות, הייתה לפני 784 ימים, לפני יותר משנתיים".

בארגון כינו את דבריה של אלמגור "עלבון". "לא ברור מתי בפעם האחרונה 'כיתתת רגלייך' לפריפריה, היום תוך שעתיים וחצי את מגיעה מתל אביב לקריית שמונה. אין פה גמלים ויש פה כבישים. די עם הזלזול הזה. את לא עושה לנו טובה, מיטב כספי המסים שאנו משלמים נועדו גם לפנאי ותרבות. כן, גם לתושבי הפריפריה הצפונית".

רגב ועיסא נפגשו

רגב נפגשה שלשום בלשכתה עם השחקן נורמן עיסא, שאת התיאטרון שבבעלותו ביקשה להפסיק לממן. "עיסא אדם נפלא, הכרתי אותו קודם הכרות קלה מאד וחיבבתי אותו אז ובטח גם היום", כתבה רגב בחשבון הפייסבוק שלה. "הוא חש נפגע מאמירות שאמרתי, ומכל ים הכותרות וההמולה התקשורתית של השבועיים האחרונים. כאן המקום לומר כי אין ולא הייתה לי כוונה לפגוע בנורמן או בתיאטרון אל מינא, שהוא אחד ממייסדיו, שמדבר על דו קיום".

רגב הוסיפה כי מבחינתה הפגישה היא סוף פסוק, וכי "הדיאלוג שקיימנו בינינו הוא הביטוי האמיתי לחופש ביטוי וסובלנות ואני מקווה שנמשיך בשיח שהתחלנו גם הלאה".

גם עיסא התייחס לפגישה בחשבון הפייסבוק שלו. "רגב היא אישה חמה שדיברה איתי בגובה העיניים ומצאנו שפה משותפת", כתב. "השיחה היתה אנטי-תזה לכל ההתלהמויות שכבשו את הרשת ואת המדיה לאחרונה. וזו ההוכחה שדרך שיח ניתן לשנות את העולם. אמשיך להאמין בדו קיום ובדיאלוג פתוח, ולייחל לעתיד טוב יותר לכולנו".