צופים מתלוננים: תכנית הילדים "היה היה" מציגה אלימות וקללות

לטלוויזיה החינוכית הגיעו באחרונה תלונות רבות של הורים וצופים הטוענים כי תכנית הילדים הוותיקה והפופולרית שעוסקת בהיסטוריה משדרת תכנים אלימים כגון מכות ועריפת ראשים. החינוכית בתגובה: ההיסטוריה לצערנו כוללת גם אירועים אלימים ולא נעימים

דורות של ילדים גדלו על סדרת האנימציה ההיסטורית "היה היה", ששודרה לראשונה בישראל בסוף שנות ה-70. אולם מתברר כי מה שהיה טוב לצופים בילדותם, מעורר בהם זעזוע מרגע שהם הופכים להורים. אל הטלוויזיה החינוכית, שמשדרת בחודשים האחרונים את התוכנית בשידור חוזר, מגיעות תלונות על האלימות המוצגת בפרקיה המאוירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היה היה" שודרה לראשונה בשנת 1978. היא מציגה את ההיסטוריה העולמית בצורה מעמיקה, בעיקר מנקודת מבט פרנקו-אירופית. בפרקים נראות לעתים תכופות הדמויות מכות זו את זה באגרופים או בחפצים שונים ומחליפות קללות. כמו כן, מוצגת עריפת ראשים בפרק שעוסק במהפכה הצרפתית. את התמונות האלה, חלק מהצופים ב-2015 לא אוהבים.

מהחינוכית נמסר בתגובה כי "מדובר בתכנית היסטורית חינוכית העוקבת אחר ההיסטוריה האנושית, היסטוריה אשר לצערנו כוללת גם אירועים אלימים ולא נעימים. החינוכית מכבדת כל עמדה ומברכת על השיח החשוב והפתוח סביב הנושא. יחד עם זאת, מדובר בסדרה קלאסית ואהובה המשודרת בערוצי טלוויזיה לילדים ברחבי העולם".