בלוגר הרכילות עמרי חיון נעצר בחשד להעלמת מס

בסוף השבוע האחרון עצרו חוקרי מס הכנסה את כתב הרכילות עמרי חיון בחשד שלא דיווח על הכנסות מפרסום באתר האינטרנט שלו במאות אלפי שקלים. הוא שוחרר בערבות בגובה 10,000 שקלים וצו איסור יציאה מהארץ הוטל עליו למשך חצי שנה. עורכי דינו: "הוא אדם צעיר שאינו חף מטעויות"

העלים הכנסות במאות אלפי שקלים, חיון. ארכ (יח"צ)

בלוגר הרכילות עמרי חיון נעצר בסוף השבוע על ידי חוקרי רשות המסים בחשד שהעלים הכנסות במאות אלפי שקלים בין השנים 2010 - 2014. הוא שוחרר בערבות והוטל עליו צו איסור יציאה מהארץ למשך 180 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיון, תושב תל אביב בן 25 בעל בלוג רכילות פופולרי, נעצר ושוחרר בערבות לאחר מידע שהתקבל במשרד לחקירות מס הכנסה לפיו הוא לא דיווח על הכנסותיו מפרסום באתר האינטרנט שלו במשך ארבע שנים. מבקשת המעצר עולה כי את ההכנסות הפקיד באופן מפוצל בין חשבון הבנק שלו לזה של חברו, אבל על כולן לא דיווח.

מחקירתו עלה כי ישנו יסוד סביר וראיות לכאורה כי אכן ביצע את העבירות המיוחסות לו, וקיימים חשדות המצריכים את המשך החקירה. ככל הנראה יאותרו וייחקרו מעורבים נוספים.

"מתנהל והתנהל תמיד בשקיפות"

בית משפט השלום בתל אביב אישר לשחררו בערבות בגובה של 10,000 שקלים, וכן בערבויות נוספות והתחייבויות המסתכמות בחצי מיליון שקלים. נוסף לכך הוא נאלץ להפקיד את דרכונו ביחידה החוקרת, בשל איסור היציאה מהארץ שהוטל עליו.

עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס, המייצגים את חיון, אמרו כי "מרשנו מתנהל והתנהל תמיד בשקיפות. עם זאת אין לשכוח כי עמרי הוא אדם צעיר מאוד, בראשית שנות העשרים לחייו, וככזה, הוא אינו חף מטעויות של התנהלות אל מול רשויות פורמאליות".

"קשה לכן לשפוט אותו בכלים שמופעלים כנגד אדם בוגר ומנוסה, או תאגיד מבוסס ומוסדר. עמרי מסר וימסור לרשויות את כל המידע והמסמכים הנדרשים לשם בירור העניין ואנו בטוחים שהעניין ייפתר לאחר שייערך סדר בפרטים."