אמני גרפיטי מהעולם "ריססו" על נתניה

אחרי שהפכו את החומות האפורות של כרם שלום למיצג אומנות עם תום מבצע "צוק איתן", חזרו אמני הגרפיטי מכל העולם לישראל והפעם השתלטו על קירות נתניה. כך זה נראה

נתניה נצבעה בשלל צבעים: 12 אמני גרפיטי מפורטוגל, ספרד, גרמניה, צ'כיה, הולנד, בלגיה, ארה"ב וסינגפור הניחו בצד את כל החדשות הלא אוהדות ששמעו על ישראל בחודשים האחרונים והגיעו לישראל, חלקם אף בפעם השנייה, כדי להוסיף צבע לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

(Artists for Israel)

כחלק מתהליך התחדשות של מרכז העיר נתניה, הגיעו האמנים בשבוע שעבר אל העיר בחיזוק אמנים מקומיים וציירו על עשרה בניינים גדולים שהעבודה על חלקם ממשיכה עוד בשעות אלו.

"אני מעריך את האומץ של האמנים לבוא לכאן, אחרי כל מה שנאמר על ישראל בעולם, ואני מעריך את האומץ של עיריית נתניה לעשות פרויקט בסדר גודל כזה גדול שיהפוך את נתניה לאחד ממוקדי התרבות הגדולה בעולם", הדגיש קריג דרשוביץ, ראש הארגון האמריקני Artists for Israel.

הפרויקט המרכזי שלהם הפעם הוא בלב העיר באזור השוק. "זה מקום שבדרך כלל חשוך בלילה ואנשים לא מרגישים בו בטוחים, אז רצינו ליצור תחושה נעימה ובטוחה", ציין דרשוביץ. "אנחנו לא באים רק כדי לצבוע, אנחנו צובעים כדי שיהיה טוב לחברה".

בפרויקט הם שילבו גם צעירים מקבוצת הגרפיטי של המחלקה לחברה ונוער של העיר נתניה, שצבעו את הבסטות של הרוכלים בשוק. הרוכלים עצמם התרגשו מאוד מהמחווה ולמחרת בבוקר לא מיהרו לפתוח את העסקים כדי שהעוברים ושבים יוכלו להתרשם מהיצירות שהקיפו אותם.

זאת הפעם השמינית שהארגון מגיע לישראל. "עיריית נתניה נתנה לנו חופש לצייר על בנייניה הגדולים שיראו אותם מכל נקודה בעיר, מה שתל אביב וירושלים עוד לא עשו, וזו רק ההתחלה", סיכם דרשוביץ. "אמנים נוספים מכל העולם כבר מתעניינים להגיע לעיר, לצבוע ולהשפיע".