גדג' שב מהאירוויזיון - וזכה לקבלת פנים חמה: "נהניתי מכל שנייה"

אחרי שהחזיר את ישראל לעשירייה הראשונה של תחרות הזמר הגדולה בעולם, שב היום נציג ישראל לאירוויזיון 2015 נדב גדג' לישראל מאוסטריה, מרוצה מההישג על לוח הניקוד - ושמח מהחוויה שעבר: "זה היה מטורף. אני הכי מבסוט בעולם". צפו בקבלת הפנים החמה בנמל התעופה

מחמאות ותשואות לנציג ישראל לאירוויזיון עם שובו ארצה: נדב גדג', נציג ישראל שהגיע למקום התשיעי והמכובד בשלב הגמר של התחרות שנערך אמש (שבת) בווינה, נחת בשעות הצהריים בנתב"ג - וזכה שם לקבלת פנים חמה מהקהל הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היה מטורף. היה כיף ברמה אחרת, באמת", אמר גדג' עם נחיתתו, כשהוא מוקף במעריצים וזכה למחיאות כפיים ומחמאות. "זה משהו אחר. זו מסגרת שונה, ונהניתי ממש מכל שנייה", אמר. כשנשאל אם הוא מרוצה או מאוכזב מהמקום אליו הגיע אמר גדג': "אני יודע מה הבאנו ומה הכנו, אז רציתי איזה מקום 7 לפחות, אבל אני הכי מבסוט בעולם, ממש".

גדג' החזיר את ישראל לתמונה בתחרות הזמר הוותיקה בעולם, לאחר שבארבע השנים האחרונות, ישראל לא הצליחה להעפיל לשלב הגמר של האירוויזיון. לאחר ההעפלה לגמר - שנחשבה להישג בפני עצמו עבור ישראל - התברר שישראל שבה גם לעשירייה הראשונה ודורגה במקום התשיעי עם 97 נקודות. הנציג הישראלי האחרון שדורג בעשירייה הראשונה היה בועז מעודה באירוויזיון 2008, אף הוא זוכה תוכנית ריאליטי מוזיקלית, שהגיע גם כן למקום התשיעי עם שירו "כאילו כאן".  

ההישג הטוב ביותר של ישראל בתחרות מזה 7 שנים

בשלב הגמר אמש, רוב המדינות העניקו ניקוד לישראל - כשאיטליה העניקה לגדג' את הניקוד הגבוה ביותר שקיבל: 8 נקודות. בפיצול קולות צוותי השיפוט והקהל, התברר שגדג' הגיע למקום גבוה אפילו יותר: הצבעות הצופים בבית מיקמו אותו במקום השביעי הכללי.

מקום 9 ומכובד. גדג' באירוויזיון (רויטרס)

תוצאות חצאי הגמר, שנחשפו אף הן בשעות שלאחר תום המופע בו הוכתרה שוודיה לזוכה הגדולה, העלו תוצאה מדהימה אפילו יותר לישראל: בחצי הגמר השני בו השתתפה ישראל ביום חמישי האחרון, היא דורגה במקום השלישי מתוך 16 משתתפות, עם 151 נקודות. הקהל בלבד דירג את ישראל במקום השני בחצי הגמר - שהייתה שנייה רק לשוודיה הזוכה. כל המדינות שהשתתפו בשלב הזה ניקדו את ה"גולדן בוי" - איטליה ובריטניה אפילו העניקו לישראל 12 נקודות.