מסיבה בווינה: ישראל עלתה לגמר אירוויזיון 2015

אחרי 4 שנים של כישלונות - זה קרה: ישראל עברה לשלב המכריע של תחרות הזמר האירופית ותתמודד בשלב הגמר במוצאי שבת. נדב גדג' נתן הופעה אנרגטית ומרהיבה במיוחד בחצי הגמר השני שנערך הלילה – והבטיח את השתתפותו בגמר עם השיר "Golden Boy". יחד עם ישראל העפילו לגמר עוד 9 מדינות, בהן גם הפייבוריטיות לניצחון שבדיה

יש גמר! ישראל עלתה הלילה (חמישי) לגמר אירוויזיון 2015 בווינה, אוסטריה ותשתתף בשלב הגמר של התחרות מחרתיים. נדב גדג' ביצע את השיר "Golden Boy" בחצי הגמר השני - והביא את ישראל לגמר האירוויזיון, לראשונה מאז 2010.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גדג' שנתן הופעה אנרגטית, מקפיצה ועתירת פירוטכניקה התמודד בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2015 ועלה לשלב הבא יחד עם עוד 9 מדינות שזכו בכרטיס הנכסף לגמר: לטביה, שבדיה, אזרבייג'אן, פולין, ליטא, מונטנגרו, נורווגיה, קפריסין וסלובניה.

בריאיון לעופר חדד וסיון רהב-מאיר ב"חדשות הלילה" אמר גדג' המאושר: "היה הזוי – הקריאו אותנו רק בסוף, שמרו אותנו לסוף וחשבתי שזה לא יקרה, ופתאום זה קרה. נפל לי האסימון – ארבע שנים לא עלינו לגמר, ופתאום אני באתי ופשוט עשיתי את זה ומי אני? כולה טמבל בן 16".

גדג' הצעיר הוסיף כי דחה את הבגרויות למועד ב', ולא ידע להסביר את סוד הצלחת השיר: "אני לא יודע מה המתכון, אבל זה עובד. תנו לי עוד לעכל את זה".

עלייתו של גדג' לגמר היא הישג גדול, במיוחד אחרי 4 שנים רצופות בהן ישראל לא הצליחה לעלות לשלב הסופי של תחרות הזמר האירופית: ב-2011 דנה אינטרנשיונל חזרה לתחרות ולא עברה לשלב הבא עם שירה "דינג דונג", שנה לאחר מכן הייתה זו להקת איזבו שלא העפילה לגמר עם השיר "Time". ב-2013 מורן מזור לא עלתה לשלב המכריע עם שירה "רק בשבילו" ואילו בשנה שעברה בקופנהגן, מיי פיינגולד לא עברה את חצי הגמר בו התמודדה עם השיר "Same Heart".

10 המדינות שהעפילו הלילה לגמר מחצי הגמר השני מצטרפות ל-10 המדינות שכבר עלו לגמר בחצי הגמר הראשון שנערך ביום שלישי האחרון: בלגיה, סרביה, רוסיה, ארמניה, אלבניה, יוון, הונגריה, גיאורגיה, אסטוניה ורומניה. 20 המדינות שעלו משני חצאי הגמר יתמודדו בגמר בשבת גם מול שבע מדינות נוספות: המארחת אוסטריה, המדינות המממנות של התחרות - ספרד, איטליה, גרמניה, בריטניה וצרפת ומדינה חדשה שהצטרפה לאירוויזיון לרגל חגיגות ה-60: אוסטרליה.

לגדג' צפויה תחרות קשה במיוחד בערב הגמר בשבת: 27 מדינות יתמודדו על הזכייה - בהן איטליה ושבדיה שנחשבות לפייבוריטיות הגדולות לזכייה. במסיבת העיתונאים שנערכה בתום חצי הגמר בהשתתפות עשרת הנציגים שעלו לגמר, נשמעו מחיאות כפיים רמות כשפנו למשלחת הישראלית. אחד העיתונאים שאל את נדב גדג', הנציג הישראלי ממוצא צרפתי, אם האירוויזיון הבא יהיה בתל אביב או בפריז ואף ביקש מגדג' לשיר "הבה נגילה". מיד לאחר הבקשה, החל הקהל באולם לשיר את השיר.