השחקן גדעון זינגר הלך לעולמו

מברודווי עד וינה ועל כל הבמות המובילות בישראל – הקריירה של גדעון זינגר נמשכה לאורך יותר מ-60 שנה בתיאטרון ובקולנוע. הערב הלך לעולמו, בן 89 היה במותו. זינגר שיחק בין השאר בסרטים "תעלת בלאומילך" ו"אמי הגנרלית", והיה שחקן בתיאטרון הבימה ובתיאטרון הקאמרי

השחקן גדעון זינגר, ארכיון (חדשות 2)

שחקן הקולנוע והתיאטרון הוותיק גדעון זינגר הלך הערב לעולמו בגיל 89. אחרי ששיחק בכל התיאטראות הגדולים ולקח חלק בסרטים רבים במהלך שנות ה-60 וה-70, זינגר עזב את ישראל בעקבות קשיי פרנסה והתגורר באוסטריה עד פטירתו, כשהוא המשיך לשחק ממש עד החודשים האחרונים לחייו. הוא הותיר אחריו אישה, שלושה בנים ובת. טרם נמסרה הודעה על מועד הלווייתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זינגר, יליד צ'כוסלובקיה, עלה לארץ ערב השמדת יהודי צ'כיה בשואה כנער ב-1940. במלחמת העצמאות הוא נלחם בשורות הפלמ"ח וגם נפצע בקרב, בימים אלו הוא גם היה הראשון שביצע את "שיר הרעות", אחד השירים המזוהים ביותר עם מלחמת העצמאות.

בשנות ה-50 וה-60 הוא שיחק ושר בהצגות רבות בתיאטרון הבימה, בקאמרי ובצוותא. בין השאר הוא שיחק בהצגות "הזוג המוזר", "אדם הוא אדם" ו"הלילה השנים עשר". זינגר השתתף במקביל גם בסרטים רבים ביניהם "תעלת בלאומילך", "איי לייק מייק", "עזית של הצנחנים", "רק היום", "השועל בלול התרנגולות", ו"אמי הגנרלית", כבעלה של גילה אלמגור.

גדעון זינגר, ארכיון (חדשות 2)

 לילדי ישראל של אותה תקופה הוא היה מוכר במיוחד מהסדרה "דלת הקסמים" ששודרה בטלוויזיה החינוכית ב-1974. בעקבות קשיי פרנסה הוא עבר בסוף שנות ה-80 להתגורר באוסטריה. הוא שיחק במספר סרטים והצגות בשפה הגרמנית במהלך מגוריו שם.

בנו אורני, סיפר לחדשות 2 Online על ימיו האחרונים: "הוא עבד כמעט עד הסוף. ממש לא מזמן הוא השתתף בסרט "האישה בזהב", רק כשהוא חלה הוא הפסיק לעבוד. אני ואחותי ביקרנו אותו בשבוע שעבר, והוא אמר לנו שהוא רוצה למות בארץ. הטסנו אותו לישראל השבוע, והוא הספיק להיפרד מבני משפחה וחברים עד שנפטר".