כוכב הסדרה פאודה: "אני נגד פגיעה בחיילים בכל העולם"

הסדרה שמספרת את סיפורה של יחידת מסתערבים בשכם היא אחת המדוברות בתקופה האחרונה ובזכותה הפך הישאם סלימאן לכוכב בישראל למרות שהוא מגלם רב מחבלים. עד שהגיע משפט שאמר בריאיון, המתיר לכאורה פגיעה בחיילי צה"ל, וגרר שלל גינויים וביקורת. כעת הוא מנסה להסביר ומדגיש: "אני קודם כל נגד פגיעה בבני אדם"

הישאם סלימאן, שמגלם את דמותו של רב המחבלים אבו אחמד בסדרת הטלוויזיה הפופולרית "פאודה", זוכה לגילויי אהדה גדולים בישראל, אולי דווקא בגלל הדמות המורכבת שאותה הוא משחק. אבל משפט אחד שאמר בראיון לידיעות אחרונות הכניס אותו לעין הסערה הציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"חייל שנמצא בגדה ומישהו פוגע בו, אני לא חושב שזה נקרא פיגוע", אמר באותו ריאיון וזכה לגל של קללות וגידופים בדף הפייסבוק שלו ואף לדרישה מצד חבר הכנסת ינון מגל להפסיק את השתתפותו בסדרה. כעת הוא מנסה להסביר את האמירה, שלדבריו לא הובנה כהלכה.

"בציטוט שלי לא אמרתי 'תפגעו בחיילים', אני קודם כל נגד פגיעה בבני אדם", הוא מסביר. "יש לי קרובי משפחה שהם מגויסים לצבא, יש פה מורכבות גדולה - זה משפט שאני לא יכול להגיד אותו".

סלימאן נמצא כעת בין הפטיש לסדן - בין החברה הערבית שהופכת ליותר ויותר פלסטינית לבין החברה היהודית שבה אמירה כזו מתפרשת כגיס חמישי, והוא מנסה לרקוד בזהירות בין הטיפות. "יש עם שהוא כבוש וזכותו להתנגד לכך ושום דבר לא מצדיק פגיעה באזרחים", הוא אומר. "אבל אני נגד פגיעה של חיילים בצבא - בכל העולם".