אפקט "מחאת הסלפי"? ירידה של 20% במכירות לפסטיגל

בחודש שעבר הסעירה את הרשת מחאת הורים בעקבות התוכן הרדוד של "שיר הסלפי" - אחד השירים מתוך הפסטיגל שמופעיו יחלו בסוף השבוע. המחאה, שהובילה עשרת אלפים הורים לחתום על עצומה נגד השיר, היא ככל הנראה הסיבה העיקרית שהובילה לירידה של 20% במכירות הכרטיסים למופע שנחשב המופע המרכזי של חנוכה

ירידה של 20% במכירות הכרטיסים. שיר הסלפי (חדשות 2)

"מת על עצמי" - אבל פחות: חודש לאחר מחאת ההורים שסחפה את הרשת עקב "שיר הסלפי", וחודש לפני חג החנוכה - נרשמת ירידה בביקוש לכרטיסים לפסטיגל.
בהפקה מדווחים על ביקוש של 20% פחות במכירות הכרטיסים למופע "משחקי הפסטיגל" - המופע המרכזי של חג החנוכה, שייפתח כבר בשבת הקרובה בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ייתכן כי מספר גורמים הובילו לירידה החדה במכירות: האטה הכללית במשק שמביאה רבים לחשוב פעמיים לפני כל הוצאה, שיווק המופע השנה, שבשונה משנים קודמות, היה מאסיבי פחות - או שאולי מקור הירידה במכירות הוא במחאת ההורים עקב "שיר הסלפי" השנוי במחלוקת.

ההמנון הרשמי של הפסטיבל, שחלק מהמילים בו הן "מת על עצמי" ו"תודה רבה למאמי שלימדה אותי ת'סלפי", עוררו מחאה ברשת בחודש שעבר. הורים רבים טענו שהתוכן הרדוד מעיד על הידרדרות תרבותית ועשרת אלפים מהם חתמו על עצומת מחאה ברשת. גם חברי כנסת ושרים דרשו להתערב בתכני המופע, ואפילו שר החינוך שי פירון טען שיש להציב גבולות ברורים לתכנים במופעים והצגות.

מהפקת הפסטיגל נמסר בתגובה: "בכל שנה בתקופה זו יש "הדואגים" לקצב המכירות שלנו. אנחנו שמחים לבשר כי המכירה לוועדים החלה לפני 10 ימים  בלבד ואנחנו מאוד מרוצים מקצב המכירה. היקף הפרסום זהה להיקף בשנה שעברה. והקמפיינים עדיין באוויר".