גאולה נוני הלכה לעולמה בגיל 72

עולם הקולנוע והבידור הישראלי נפרד בצער מהשחקנית והזמרת גאולה נוני, שהלכה לעולמה בגיל 72. נוני גילמה עשרות תפקידים זכורים בהצגות וסרטים מצליחים כמו "סלאח שבתי", "איי לייק מייק", "צ'ארלי וחצי" ואחרים

גאולה נוני (פלאש 90)

השחקנית והזמרת גאולה נוני הלכה הלילה (שני) לעולמה בגיל 72. נוני נפטרה בבית החולים איכילוב לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נוני החלה את קריירת הבמה שלה כבר כשהייתה נערה. בתחילת שנות ה-60 שיחקה בסרט "איי לייק מייק" שזכה להצלחה גדולה, ולאחר מכן הצטרפה לשורות להקת הנח"ל.

החלה בקריירת משחק כנערה (חדשות 2)


אחת ההצלחות הגדולות שלה הגיעה בשנת 1964 בהופעתה בסרטו של אפרים קישון "סלאח שבתי" שם שיחקה את תפקיד חבובה שבתי, לצד חיים טופול ואריק איינשטיין - איתו גם הקליטה את השיר המוכר "לי ולך".

בעשורים שחלפו מאז גילמה נוני שורה ארוכה של תפקידים זכורים בקולנוע ובתיאטרון הישראלי: "צ'ארלי וחצי", "משפחת צנעני", "אבא גנוב 3", "פעמיים בוסקילה", "סימה וקנין - מכשפה" ועוד.

מסאלח שבתי לצ'ארלי וחצי (חדשות 2)

משנות ה-90 החלה נוני להופיע גם על המרקע הקטן. בין היתר שיחקה בסדרות "פאפא", "לגעת באושר" ו"בלו נטלי". ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע את צערו על לכתה של נוני וביקש למסור תנחומים למשפחה: "גאולה נוני הצחיקה וריגשה דורות של ישראלים - היא תחסר לכולנו".

שרת התרבות, לימור לבנת, ספדה הבוקר לנוני: "במשך עשרות שנים, מילאה גאולה שורת תפקידים מגוונת ומרתקת בזכותם הטביעה את חותמה בעולם הקולנוע והתיאטרון הישראליים. גאולה הפליאה בכשרונה, ותפקידיה נראו כמו שנתפרו במיוחד עבורה וקיבלו חיים בזכותה. אהבתה האינסופית לבמה ולמסך, הדמויות שמילאה בכישרון רב ואופייה המיוחד, הפכו את גאולה לשחקנית מוכרת ואהובה כל כך. אני מוסרת את תנחומיי למשפחתה. יהי זכרה ברוך".

ארונה של נוני יוצב היום החל מהשעה 14:00 על בימת אולם קאמרי 3 ובשעה 14:30 יתקיים טקס אשכבה. בשעה 16:00 תיערך הלוויה בבית העלמין נחלת יצחק בתל אביב.