מנשה נוי: "רוצה להיות חסיד אומות עולם של הפלסטינים"

השחקן והתסריטאי מנשה נוי מנסח כתב אישום חריף נגד החברה הישראלית, בעקבות הפערים שנחשפו במהלך המבצע האחרון בעזה ומה שהוא מכנה "הזנחת הפריפריה". בריאיון למגזין סוף השבוע של גלובס יורה נוי לכל הכיוונים: "אחביא ערבים אצלי בבוידעם, אם החברה הישראלית רעבה ואכפתית – שתצא למרד מסים ומרד בצה"ל"

(חדשות 2)

מבצע "צוק איתן" שנערך בקיץ האחרון חשף פעם נוספת כמה גדולים הפערים בין השמאל לבין הימין בישראל. על רקע האווירה בזמן המלחמה ברצועת עזה ו"מחאת ברלין" הטרייה, מנסח השחקן מנשה נוי כתב אישום נוקב נגד החברה הישראלית. בריאיון למוסף סוף השבוע של גלובס תקף נוי בחריפות את הממשלה ואת הימין ואמר: "אני רוצה להיות חסיד אומות עולם של הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי קצין בגולני, לחמתי במלחמת לבנון, אי אפשר להגיד עליי יפה נפש", מתעקש נוי. "השוק הגדול שלי מהמלחמה האחרונה זו הגזענות, ומבחינתי אני אחביא ערבים אצלי בבוידעם. על זה הממשלה תשלם ביוקר, דמם של הערבים והשמאלנים בראשם".

"יש פה הפיכה תרבותית מעודנת במרכאות, של שלטון שנלקח בכוח על ידי רצח ראש ממשלה, וכל מי שיושב היום בימין שישאל את עצמו איפה הוא היה באותו הלילה", אומר נוי. "רצחו לציבור שלם את המנהיג, ציבור שהיה אימפוטנט גם לפני הרצח, אבל אחריו זה יצא החוצה".

לדברי נוי, החברה הישראלית אינה רעבה ואכפתית מספיק. "שייצאו למרד מסים, מרד לשרת בצה"ל", קורא נוי. "מה שמעסיק אותי היום הוא ההזנחה של הפריפריה בצפון ובדרום. הייתי מפרק את שדרות ומעביר את כל התושבים לתל אביב, נראה אז איך הממשלה תתמודד איתם".

לנוי, שנחשף לראשונה בתכנית הסאטירה "החמישייה הקאמרית", יש בטן מלאה גם על ראש הממשלה נתניהו, אותו הוא מכנה "סמנכ"ל שיווק". "הוא מסתובב עם בריסטולים כמו יו"ר ועדת קישוט ולא מבין שהוא נלעג", אומר נוי. "הוא מסתובב בעולם ומשווק את הספר שלו על הטרור".