מדרום תל אביב לשטיח האדום

הסרט "מאנפוואר", המשתתף בתחרות הישראלית במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, מציג את סיפורם של מהגרי העבודה והפליטים החיים בישראל. את אחת הדמויות הראשיות מגלם סאן, צעיר ממוצא תאילנדי שנולד בדרום תל אביב, שהפעם היחידה בה ביקר בארץ מוצאו הייתה בטיול שאחרי הצבא

סאן איטוספ נולד בדרום תל אביב, היה בצופים, בצבא שירת בגולני, לאחר מכן טס "לטיול הגדול" בתאילנד וכשחזר החל לעבוד בעבודה מועדפת. אלה שסאן, שאמנם חיי חיים של ישראלי, הוא בן למהגרי עבודה מתאילנד. עכשיו, כשהוא כבר בן 24, הוא מככב בסרט "מאנפאוור" שמספר את הסיפור שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סאן אינו מדבר תאילנדית אלא עברית בלבד. "כשאתה ילד אתה לא מרגיש זר. אתה לא מבין, אתה פשוט קולט שיש מלא אנשים בכל מיני צבעים שונים", מעיד סאן. "ואז אתה הולך חמש דקות ברוטשילד או דיזינגוף במרכז תל אביב ואתה מגלה שאתה זה עם הפרצוף השונה. אתה היחידי שנראה זר ואתה תמיד תישאר זר בעיניהם".

בסרט "מנפאוור" סאן משחק פיליפיני ממש בן דמותו, שמתמודד עם החיים של להיות זר מבחוץ, אך להרגיש ישראלי מבפנים. בסרט עוד שלושה גיבורים המתמודדים עם החיים בדרום תל אביב. דרך הסיפורים שלהם, מנסה הסרט להבין את הישראליות בעולם של מהגרי עבודה ופליטים.

בשעה שבני גילו הישראלים מלידה מתלבטים אם לרדת מהארץ או להישאר, לסאן אין ספקות. הוא רוצה ללמוד, להתחתן ולהמשיך לגור כאן, בבית היחיד שהוא מכיר.