הסולחה של יובל המבולבל ורינת גבאי

מתיחות, מחלוקות, טראומה משיתוף פעולה ישן וטענות לגניבת שיר. את כל אלו שמו יובל שם טוב ורינת גבאי בצד, וחברו יחדיו למופע חנוכה משותף. השניים מסבירים את שיתוף הפעולה ברצון ללמד ילדים להסתדר יחדיו, דוחים טענות על חבירה מטעמים כלכליים ואפילו מצאו תחום עניין משותף - הדת

כשיובל שם טוב ורינת גבאי עבדו יחדיו בפעם הראשונה לפני שבע שנים הם היו עוד בתחילת הטיפוס אל פסגת עולם הילדים. התכנית המשותפת היחידה בה לקחו חלק הייתה חוויה טראומטית למדי עבור שני הצדדים, והיחסים בין השניים הפכו טעונים. "המפגש היה לא נעים אנרגטית", סיפרה גבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שם טוב, שמרבית ילדי ישראל מכירים אותו כ"יובל המבולבל", טען כי לשני הצדדים היה חלק בדבר. "בדיוק פרצנו והייתה תחרותיות גדולה בינינו", אמר. אחת הסיבות למתח בין השניים הייתה הטענה של שם טוב כי גבאי גנבה לו שיר. הוא מצדו, העיד כי הדמיון בין השירים רב, ואומר כי שקל אף לתבוע את גבאי. גבאי מצדה נעתרה לבקשתו של יובל המבולבל לגנוז את השיר והתנצלה.

"שמים את היריבות מאחור" (חדשות 2)


במשך שנים לא הצליחו השניים לשים את היריבות המרה מאחוריהם, אך בקיץ האחרון חלה תפנית כאשר דורון, בעלה של רינת והמפיק שלה, הפתיע אותה עם רעיון שנשמע לה בתחילה מופרך לחלוטין - להעלות מופע חנוכה בשיתוף עם יובל. "אני מקשיב בדרך כלל לאינטואיציה במצבים כאלו", הסביר שם טוב שטען כי התגובה הראשונית ליוזמה היתה שלו הייתה חיובית.

מתקרבים לדת, מופיעים יחד

כשרינת ויובל החלו בחזרות הם הופתעו לגלות שבתחום אחד משותף שניהם חזקים - אמונה. כבר למעלה מעשור שרינת קרובה מאוד לדת. אצל יובל לעומת זאת, ההתחזקות חדשה. "לא נראה לי שאחזור בתשובה, אבל יש דברים שעובדים עבורי" מספר יובל.

ההתחזקות אצל גבאי החלה עם ביקורה באוּמן, לאחר שלא הצליחה להרות. "ביקשתי את היכולת להיות אמא, והבטחתי שאם אזכה לכך אתחיל לשמור שבת. תשעה חודשים לאחר ההבטחה קיבלתי מתנה מופלאה", נזכרת רינת.

"מתקרבת אל הדת", גבאי (חדשות 2)


בחנוכה יופיעו רינת ויובל יחד 70 פעמים תוך 20 יום בהצגה "הדרקון המתוק שלי". בתגובה לשאלה האם החליטו לחבור למופע משותף מטעמים כלכליים אומרת רינת כי היו אפשרויות אחרות, רווחיות לא פחות. השניים טוענים כי הסיבה לחבירה המשותפת קשורה ברצון ללמד ילדים להסתדר יחדיו למרות הפערים ולהוכיח כי השלום הוא הערך החשוב ביותר והוא זה שהביא אותם להעלות מופע משותף.