פייסבוק נגד השחקנים: "עושים תנועה מגונה"

ארגון השחקנים שח"ם, המוביל בימים אלו קמפיין להגדלת תקציב התרבות, הופתע לגלות כי הנהלת הרשת החברתית הפופולרית החליטה להסיר את הקמפיין הממומן משטחה. הסיבה, לטענת פייסבוק: "השחקנים עושים תנועה מגונה". האמנים מבהירים כי ימשיכו להילחם על זכותם הלגיטימית להביע דעה

תנועה מגונה? מתוך הקמפיין שהוסר

כחלק מקמפיין האמנים הקוראים להגדלת תקציב התרבות בישראל, הצטלמו שחקנים רבים כשהם מסמנים עם האצבע את הספרה 1, תוך שהם מבקשים "אחוז אחד לנשמה", והעלו את תמונתם לפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים הופתעו לגלות בארגון השחקנים שח"ם כי הנהלת הרשת החברתית החליטה להסיר את התמונות מהאתר הפופולרי. הסיבה להורדת הקמפיין, לטענת פייסבוק: "מדובר בתנועה מגונה".

בחברת פייסבוק טענו כי לא ניתן להציג תנועה מגונה בקמפיין ממומן. יוזם הקמפיין ויושב ראש ארגון שח"ם, השחקן אוהד קנולר, אמר כי מדובר באקט מוזר של פייסבוק לפסילת פוסט.

"אין בפוסט הנ"ל תנועה מגונה כלשהי", הסביר קנולר. "על אף ניסיונות הטרפוד של הקמפיין, נמשיך במאבקנו הצודק למען המשך קיומה הראוי של התרבות הישראלית, על כל גווניה ושלוחותיה".

"מישהו התלונן מבעוד מועד כדי לחבל בקמפיין"

"מישהו התלונן". לפיד, ארכיון (ערוץ הכנסת)

נוי לוסון, איש המדיה הדיגיטלית של הקמפיין, הוסיף כי "פייסבוק מצאו לנכון לפסול להפצה ממומנת את הפוסט המדובר, בטוענת שווא של פרסום תמונות המתעדות תנועה מגונה כביכול. בתוך כך עולה החשש כי מישהו התלונן מבעוד מועד במטרה לחבל בקמפיין מוצדק והגון זה".

במטה הבהירו כי הם ימשיכו להילחם על זכותם הלגיטימית להבעת דעה וימשיכו לפעול למען הגדלת תקציב התרבות, לרווחת האמנים, מוסדות התרבות והציבור כולו. "מאבקנו מופנה נגד התנהלות האוצר והעומד בראשו, שככל הנראה שכח את האמנים ואת היוצרים בישראל, תוך סירוב עקבי להיטיב את מצבם", טענו שם.

האמנים טוענים כי תקציב מוסדות התרבות היום בישראל עומד על 0.18%, זאת בניגוד למרבית מדינות העולם המערבי, שם התקציב עומד על 1%.