עינת שרוף יוצאת לדרך חדשה ושרה יאיר לפיד

היא עדיין רוקדת כמעט כל לילה על שולחנות, מקפיצה את הקהל ובדרך כלשהי הספיקה להפוך לסבתא. אחרי יותר מ-20 שנות קריירה, עינת שרוף סוף סוף אזרה אומץ והחליטה להקליט שיר מקורי שכתב לה לפני כשנתיים חבר קרוב - לא אחר משר האוצר

בתור סבתא מאוד צעירה, לעינת שרוף, יש עדיין מספיק אנרגיה כדי להופיע בלי הפסקה ובמקביל לשמור על הנכדים. את הצעדים הראשונים בקריירה שלה עשתה שרוף אחרי שהתאומות שלה כבר הלכו לכיתה א', באודישן הראשון היא כבר נשקה לגיל 30, וההצלחה הגדולה הגיעה כשהבנות שלה היו כבר בתיכון. "עשיתי דרך ברגליים", היא אומרת בריאיון לחדשות 2. "עבדתי קשה, לא קיבלתי הכל ביום אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר יותר מעשור ששרוף חורכת שולחנות ב"גנקי", המועדון התל אביבי שהפך אותה למלכה החדשה של השירה בציבור, אחרי שרה'לה שרון. שרוף מרבה להופיע באירועים של עשירי העם, וכמה מחבריה הטובים הם מהאנשים החזקים בישראל. "אני רק רצה קדימה ולא רוצה לעצור, אני רוצה שהמסע הזה ימשיך", אומרת שרוף.

כשעינת הייתה בת 14, אביה בן ציון חלפון שהיה אז סגן שר החקלאות נהרג בתאונת דרכים בגיל 47. "אתמול ישבתי עם אמא שלי וראינו את התמונה האחרונה שצולמה יום לפני מותו, זה מבהיל אותי. אני עושה פרוייקטים כי אלה החיים - החיים הם לעשות", אומרת הזמרת המצליחה.

שרוף על השולחן, בכפר סבא (חדשות 2)

ביותר מ-20 שנות קריירה שרוף מעולם לא הקליטה שיר מקורי. ידידה הטוב, שר האוצר יאיר לפיד, שהוא גם חבר ילדות של בן זוגה תמיר הרפז, הכיר היטיב את הרתיעה של עינת מהקלטת שירים. למרות זאת החליט לפיד לפעול - ולכתוב במיוחד עבורה טקסט חדש.

"זה היה באמצע קמפיין הבחירות, באיזשהו שלב בנסיעות הארוכות נמאס לי לשמוע את הפרשנים אז שמעתי רק מוסיקה ברדיו", משחזר לפיד. "עצרתי בצד וכתבתי על פתק את המילים 'היא עוד תראה, היא עוד תראה', צילצלתי לתמיר מהדרך ואמרתי לו שיעזוב לרגע את הפוליטיקה כי יש לי שיר לעינת".

"אני שנים אומר לה שהיא צריכה לשיר שירים מקוריים", אומר שר האוצר לפיד. "אנחנו בני חמישים, אני בדיוק עשיתי שינוי גדול בחיי, חשבתי שגם מן הראוי שהיא תעשה שינוי בחייה".