הירושה הנסתרת שתביא לכם מיליונים

זה יכול לקרות גם לכם: יום אחד מגיע טלפון ממישהו שאתם לא מכירים שאומר לכם שאתם מיליונרים. מי שעשוי לעמוד בצד השני של הקו הוא גלעד יפת, מייסד חברת "MyHeritage" הישראלית. בעזרת מערך מידע עצום שהקים, הוא מאתר במוזיאונים הכי גדולים בעולם יצירות אומנות ששדדו הנאצים כדי להחזירן ליורשיהן החוקיים

את השם גלעד יפת לא מכירים הרבה ישראלים. באירופה לעומת זאת, שמו מוכר קצת יותר. יפת מאתר באמצעות עבודת מחקר בלשית עבודות אמנות שנלקחו בידי הנאצים בתקופת מלחמת העולם השנייה במה שנחשבת לביזת חפצי האמנות הגדולה בהיסטוריה. על איתור יצירות האמנות הוא מודיע ליורשים החוקיים של אותן היצירות, שהופכים בן רגע, למיליונרים בפוטנציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יפת, מייסד חברת "MyHeritage" הישראלית, המסייעת באיתור קרובים ונספים, החליט לקחת את פרויקט השבת יצירות האומנות לידי בעליהן החוקיים לידיו. לטענתו, קשה למצוא מוזיאון באירופה שאינו מחזיק ביצירת אמנות שנבזזה בידי הנאצים.

בעיני יפת, המטרה אינה הסרת יצירות האמנות מן המוזיאונים, אלא השגת פיצוי הולם לבעליהן החוקיים."סגירת המעגל תתרחש כאשר היורשים יגישו תביעות ויקבלו פיצוי הוגן על היצירות שנגנבו", הוא מציין.