מאות נפרדו ממני פאר: "צחק על המוות"

מאות התאספו בחלקת האמנים בבית העלמין ירקון, כדי ללוות את מנחה הטלוויזיה הוותיק - בדרכו האחרונה. פאר נפטר השבוע ממחלת הסרטן שבה לקה. משפחתו: "מוקירים לו תודה כבעל, כאבא, כסבא וכמני פאר של כולנו". יגאל שילון: "ידעת וזכרת הכל"

בחלקת האמנים בבית העלמין ירקון התאספו הבוקר (שישי) מאות כדי לחלוק כבוד אחרון לאיש הטלוויזיה הוותיק מני פאר שהלך לעולמו השבוע, כמה ימים לפני שמלאו לו 68. בחצי השנה האחרונה לחייו נאבק במחלת הסרטן והתמודד עמה בהומור האופייני לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברו הטוב ושותפו למקצוע יגאל שילון ספד לפאר מעל קברו: "נדמה שהיית החכם באדם. ידעת הכל על כל דבר".

רבים התאספו בבית העלמין

"זה היה אמור להיות הפוך", הוסיף שילון. "היית צוחק עליי כעת. היית פונה בגוף שלישי בלוויה - הרי המנוח לא שומע היית אומר. מני, היית פותח כל בוקר את העיתון במודעות האבל. תנסו לשער מה היה קורה אתמול אם מני היה פותח את מודעת האבל שלו. כוכב היום". שילון הוסיף כי פאר היה "איש מאוד ציני" שנהג לצחוק על הכל, "גם על המוות. הוא היה צוחק בהלוויות".

"אני מכיר את מני 61 שנה", ציין שילון. "שנינו היינו חזקים בחשבון. המורים הפרידו בינינו. וגם היום מפרידים בינינו אבל אנחנו עוד ניפגש. זה דרך הטבע. ידעת ועשית טלוויזיה טובה. ידעת הכל וחבל שהלכת באמצע. עכשיו באמת נשארתי לבד. היה שלום חבר שלי."

"ידעת הכל". יגאל ודן שילון

בנו של פאר, עופר, ספד לו: "בחודשים האחרונים אני מסתובב עם התחושה שזה זמן שאול. לפני יומיים כשנדת בראשך הבנתי. היינו אופטימיים בחצי שנה האחרונה".

"זה הסוף אנחנו פה ואתה ממשיך בדרכך", הוסיף הבן. "ואולי זאת חזרה הביתה וזה אופטימי. היום אני רוצה להיפרד ממך בתור אבא שלנו, ותעשה חיים. הבת שלי, נכדתך ביקשה שאקרא: אתה סבא מיוחד ובשבילי הרבה יותר מסבא. אתה חסר לי אבל לפחות לא סובל. כמו שאמרת: 'המוות לא כואב'. אוהבת אותך, עמית".

חשף את מחלתו בפייסבוק

פאר היה מחלוצי תכניות האירוח בטלוויזיה הישראלית והנחה תכנית כמו "סיבה למסיבה", "שעה טובה", "ממני" ו"בין הכיסאות" - בשנות ה-80 וה-90, כשהערוץ הראשון היה היחיד על המסך. בצעירותו שיחק פאר במספר סרטי קולנוע והצגות תיאטרון.

דפנה ארמוני

פאר נולד בקיבוץ תל יצחק בשנת 1946, אך את מרבית שנות נעוריו העביר בתל אביב תחת השם מנחם באואר. לאחר שירותו הצבאי בחיל האוויר החל ללמוד משחק בבית הספר "ניסן נתיב", לאחר שצבר ניסיון בתחום, התקבל לעבודה בערוץ הראשון ובקול ישראל והיה אחד ממנחי הטלוויזיה המוכרים בישראל.

"תעשה חיים למעלה"

כמו כן שיחק בסדרות ובסרטים, ובין תפקידיו הבולטים - "חסמב"ה ונערי ההפקר", "סלומוניקו", ו"השיר שלנו". בשנת 2013 שב פאר לבמות במחזמר "אלדורדו" בבימויו של מנחם גולן ולצד הזמרת מירי אלוני. באחד מראיונותיו הזכורים ביותר, בשנת 1987, ראיין פאר את הזמר זוהר ארגוב לפני מותו, ומאוחר יותר גם שחזר זאת בסרט על חייו.

חשף את המחלה בפייסבוק (פייסבוק)

בשנים האחרונות החל ללמד קורסים מעשיים במקצועות הרדיו ומיומנות הריאיון באוניברסיטת אריאל. במקביל, הרצה והנחה אירועים וכנסים רבים. כמו כן עסק פאר בקידום תרבות שתיית היין בישראל, ואף הרצה רבות וכתב טורים בנושא.

"מנסים להבין את האבידה". פאר

בעמוד הפייסבוק האישי שלו חשף לאחרונה פאר באומץ רב את מאבקו במחלת הסרטן: "אחרי הכימותרפי השלישי. קרני, המלאך שלי, שאני לא יודע איפה היא החביאה את הכנפיים שלה, אומרת שחבל שככה הגעתי לתספורת שהכי מתאימה לי. ממשיכים הכל כרגיל, רק עם לוק חדש...הסרטן המר עשה לי ראש מתוק".