בגלל איומים על חייה: רונה קינן ביטלה הופעה

הזמרת רונה קינן קיבלה לאחרונה איומים על חייה ודפי פייסבוק קראו להחרים את הופעותיה בגלל פרסום מ-2012 בו נטען כי "עמדה דקת דומייה לשהידים". בעקבות האיומים, החליטה קינן לבטל את הופעתה בחיפה. "זה פרסום שקרי", הבהירה הזמרת, "מצאתי את עצמי חשופה להתקפות מילוליות". ראש עיריית חיפה: "אסור להיכנע לטוקבקים"

(אורית פניני, mako מוזיקה)

הזמרת רונה קינן ביטלה את הופעתה הערב (חמישי) בחיפה אחרי שקיבלה איומים על חייה - בעקבות פרסום שיצא לפני כשנתיים, לפיו הזמרת "עמדה דקת דומייה לשהידים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קינן היתה אמורה להופיע הערב בשוק הטורקי בחיפה, אך במהלך השבועיים האחרונים קמו כמה דפי פייסבוק אנונימיים שקראו להחרים את ההופעה, בשל אותו פרסום ב-2012, אותו הכחישה הזמרת נמרצות.

"יש בימים אלה גל עכור ואלים של של מסעות הסתה והשמצה ברשתות החברתיות", סיפרה קינן אחרי ביטול האירוע. "לצערי, מצאתי את עצמי חשופה להתקפות מילוליות קשות ואיומים על חיי בעקבות פרסום שקרי משנת 2012, שפורסם שוב בימים אלה והוצג כאילו התרחש עכשיו, בזמן רגיש זה של מלחמה".

"השתמשו בטיימינג והעלו פרסום שקרי"

מארגני האירוע הערב בחיפה הביעו את מחאתם מול הזמרת וסוכניה על ההחלטה לבטל את ההופעה. "עיריית חיפה תקיים את האירוע החדש בהופעתו של שי גבסו, שאישר הגעתו בשמחה רבה", הבהירו המארגנים.

סוכניה של קינן הדגישו כי ההחלטה נעשתה מתוך חשש לשלומה של הזמרת. "מישהו הבין שהכל תלוי בטיימינג והחליט להעלות פרסום שקרי משנת 2012", ציינו. "מי שהעלה את הפרסום לא ציין את התאריך ולא טרח לפרסם גם את ההבהרה שניתנה בזמן אמת. מתוך חשש נקודתי לשלומה של רונה, בחר המשרד שקובע את הופעותיה לבטל את המופע הערב".

ראש עיריית חיפה יונה יהב מחה על ההחלטה וקרא לאמנים שלא לוותר על הופעות בשל קריאות של קיצונים. "ההסתה הפרועה של קיצונים משני הצדדים גבתה הערב מחיר כבד מהדמוקרטיה הישראלית. אמנים מהימין ומהשמאל לא צריכים למצמץ מול שוליים סהרוריים", אמר יהב.

עוד הוסיף ראש העיר: "זו כניעה שאסור להסכים לה, לאיש ועל אחת כמה וכמה לאמן, אסור להיכנע לטוקבקים אלימים בדפי הפייסבוק שמסכנים את הדמוקרטיה בישראל".