מירי מסיקה: "תמיד קיבלתי חיבוק גדול מהקהל"

בתקופה האחרונה מירי מסיקה התרחקה מאור הזרקורים, בעקבות לידת בתה הקטנה והעבודה הממושכת על אלבומה החמישי שייצא בקרוב. כעת, עם השקת המופע החדש עם שיריה החדשים, מסיקה מדברת על ההתמודדות עם הקריירה וההורות וגם על החשיבות של אהדת הקהל

בשנה האחרונה מירי מסיקה מתרגלת לחיי הפרברים. היא מתגוררת בקרית אונו, רבע שעה ממרכז העיר תל אביב, אבל הבעיה היא לא המרחק - כמו האווירה. מאז ילדה את בתה השנייה ועברה לעיר, היא בעיקר עסוקה בשכנועים עצמיים, שזה המקום האידאלי לגור בו. "אין פפרצי בקרית אונו", מסבירה מסיקה. "אני הולכת לפעמים בצורה שבתל אביב אני לא חושבת שהייתי מעזה. בתל אביב לאף אחד לא אכפת כי כולם מפורסמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה זו מסיקה נמצאת במרוץ כפול. היא מוציאה בו-זמנית אלום חדש וגם יוצאת במופע חדש. לאלבום החמישי שייצא בקרוב לחנויות היא צרפה גם חיזוק מבית - את אביה משה, שיפתח את אחד השירים בתפילה. אבל אבא משה הוא לא הקשר המשפחתי היחיד מאחורי עשיית האלבום החדש. מבעד לחלון אולפן ההקלטות יושב תמיד אורי זך - המעבד, המפיק המוזיקלי וגם הבעל , שאיתו היא מגדלת את בנותיהם - תמר ויובל.

"בכל האלבומים הקודמים, בזמן שהאולפן עוד היה בבית, היו סיטואציות בהן הקלטנו באופן ספונטני גם ב-1 בלילה", מציין זך. "עכשיו, אם אנחנו לא עושים סידור עבודה כמו של נהגי משאיות שבוע מראש אין לנו סיכוי לשרוד את זה". מסיקה מוסיפה כי להקלטת האלבום החדש נוספו קשיים שלא היו קודם לכן. "רוב הטייקים באלבום הזה היו אחד או שניים", היא אומרת. "כשהילדה הקטנה צורחת ואני מניקה אותה, ולאחר מכן חוזרת להקליט, זה היה כמו 'על החיים ועל המוות' - לא יהיה זמן אחר".

במקביל, מסיקה מתכוננת לקראת המופע החדש שיעלה בשבוע הבא במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב. בינתיים, הזמרת הוותיקה לא מסתירה את החששות וההתרגשות, גם כשמאחוריה עומדים ארבעה מופעים קודמים. "ברור שיש פחד, במיוחד לפני מופע חדש", מציינת מסיקה. "אתה אף פעם לא יודע אם זה טוב, ותמיד יש את השלב הזה שהכל נשמע מגעיל וגרוע. פתאום אני לא יכולה לשמוע את הקול שלי. אבל אז מגיע השלב שהכל נשמע מושלם. כנראה שזה איפשהו באמצע".

"יש פחד לפני מופע חדש". מסיקה (חדשות 2)

"בהופעות רואים את האמת"

"אני מאוד בת מזל", מוסיפה מסיקה. "גם כשהשירים נכשלו ברדיו, אז בהופעות תמיד היה לי חיבוק נורא גדול מהקהל. בגלל זה טוב שיש הופעות, כשאתה בשטח ורואה את האמת".

עד לפני שנתיים, היה נדמה שמסיקה נמצאת בכל מקום. היא שפטה בכוכב נולד, שרה בפסטיגלים, שיחקה בסרט, במחזמר ובסדרות טלוויזיה. היא אפילו שמשה פרזנטורית של חברת אופנה. "יש איזו תחושה של קיימות נורא גדולה כשאתה נוסע ורואה תמונות שלך באיילון, או כשאתה פותח את הטלוויזיה ורואה את עצמך או את הרדיו ושומע את הקול שלך", מספרת מסיקה. "אתה מרגיש מאוד נוכח".

"טוב שיש הופעות". מסיקה בשטח

"רוצה שכולם יישמעו ויראו את מה שאני עושה"

אבל אז מסיקה קצת נעלמה. אבל על דודה אהובה, יחד עם ההיריון וההורות השאירו אותה בבית. עכשיו היא יודעת שהחזרה למרכז הבמה תגבה מחיר גם ממנה וגם מבתה תמר בת ה-4. "הפחד הכי גדול שלי הוא להפוך להיות לא רק אימא בשביל הבת שלי, אלא גם 'מירי מסיקה'".

עם התואר דיווה למדה מסיקה לחיות בשלום, אך גם עם המבקרים שטוענים שהיא מכוונת רק למיינסטרים. עם זאת, מסיקה למדה גם לחיות עם עצמה. הזמרת עם הקול הגדול, שלא חוששת להודות כמה היא אוהבת את מחיאות הכפיים. "אם אני עושה משהו אני רוצה שכולם יישמעו עליו, יראו אותו או ידברו עליו לכל הפחות", מציינת מסיקה. "כי אחרת בשביל מה? אני יכולה לשיר את זה באמבטיה".