רגע לפני המונדיאל: הצפון נצבע ירוק-כחול-צהוב

המסכים בבתי הקפה מוכנים, הדגלים מתנוססים והפייבוריטית בולטת – במגזר הערבי מתכוננים למשחקי גביע העולם בכדורגל עם אווירה של קרנבל ברחובות. אחרי הפופולריות של צרפת בעידן זידאן, כעת הנוכחות הגבוהה ביותר היא של הדגל הברזילאי

מתכוננים למונדיאל גם במגזר הערבי: מי שייסע בימים אלו בכפרים ובערים הערביות בצפון ימצא דגלים צבעוניים רבים מתנוססים בכל פינה - דגלי הנבחרות המשתתפות במשחקי גביע העולם בכדורגל שייפתחו בסוף השבוע בברזיל. אם לשפוט לפי הדגלים, בקרב הערבים הישראלים יש פייבוריטית אחת בולטת: נבחרת ברזיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצבעים ששולטים בימים אלה על הגגות, בבתי הקפה וגם על הרכבים הם צבעי הירוק-צהוב-כחול, צבעי הדגל של מארחת המונדיאל. אמנם בתקופת זידאן הייתה אהדה לנבחרת הצרפתית, בגלל הרקע של המהגר האלג'יראי שהוביל את הנבחרת האירופית לאליפות העולם ב-1998, אבל כעת ברזיל דחקה את צרפת, וגם את איטליה וגרמניה שהיו פופולריות מאוד בעבר.

חוסיין אשאער, עיתונאי ופרשן ספורט, הסביר לחדשות 2 Online מה עומד מאחורי האהדה הערבית לנבחרת מדרום אמריקה. "קודם כל זה כמובן המשחק הקבוצתי והווירטואוזי של השחקנים", הוא חושף. "אפשר להגיד שגם צבע העור של הברזילאים וקרבתו לצבע העור של הערבים הוא אלמנט מאוד חזק באהדה של המגזר הערבי לנבחרת ברזיל. ברזיל היא מדינה מוכת עוני אבטלה, מדינה חלשה יחסית לנבחרות מאירופה, וזה תורם לאהדה. נראה שהאהדה לקבוצה הברזילאית היא תכונה תורשתית במגזר הערבי".

כל הארץ דגלים (חדשות 2)

אשאער עושה אבחנה בין האהדה בכפרים הערביים לערים הערביות. בכפרים אוהדים רבים לברזיל, בערים לקבוצות אירופאיות כמו איטליה או ספרד.

לא משנה את מי אוהדים, ברחוב הערבי יש אווירה של קרנבל: דגלים מעל הבתים ובתי העסק ובבתי הקפה הכינו מסכי ענק ומושבים לכבוד הצופים שיגיעו לצפות יחד במשחקים. בעלי העסקים הללו מצפים לרווחים גדולים בתקופת המשחקים.