שר התקשורת מאיים: "ייתכן ששידורי המונדיאל יופקעו"

בריאיון לחדשות 2 התייחס גלעד ארדן לאיומים של אנשי רשות השידור לשבש את שידור משחקי המונדיאל בעוד עשרה ימים, ואמר כי סיכם עם מנכ"לית רשות השידור האירופי כי ייתכן ש"הממשלה תבקש להפקיע את זכויות השידור ולהעביר אותן לערוצים פתוחים אחרים"

ברשות השידור מחריפים את המאבק בהחלטת הממשלה להביא לפירוקה, כשהיום (ב') הפגינו עובדי הרשות מול משרד האוצר בירושלים, שם ערך שר התקשורת גלעד ארדן פגישה - ומאחר הצהריים החשיכו את המסך. בריאיון לחדשות 2 אומר הערב ארדן כי לא יירתע מעיצומי העובדים וכי יפעל להביא לכך שאיום העובדים לשבש את שידורי המונדיאל בעוד כשבוע וחצי - לא יצלח.

רוצי לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מצטער על הצעד שנקטו עובדי רשות השידור", פתח השר את דבריו בריאיון במהדורה המרכזית. "הוא לא יועיל למאבק שלהם למרות שאני מבין את החששות שלהם. הצעד רק מחזק את המסקנה שלי ושל הציבור שאי אפשר לעשות יותר טיפולים קוסמטיים, אלא לסגור את הרשות".

ארדן הבטיח כי לא ייתן לעובדי הרשות השידור למנוע מהציבור לצפות בשידור המונדיאל. "הזכויות לשידור משחקי המונדיאל נרכשו על ידי רשות השידור מפיפ"א בכספי הציבור בסכום של 20 מיליון שקלים", אמר השר שסיפר כי שוחח עם מנכ"לית רשות השידור האירופי ועדכן אותה בתכנון העובדים ברשות השידור. "סיכמתי עמה שאם תהיה התרשמות שהדבר אכן עומד לקרות - הממשלה תבקש להפקיע את זכויות השידור ולהעביר אותן לערוצים פתוחים אחרים. זוהי החלטה משפטית שנתונה בידי איחוד השידור האירופי. לגבי 20 מיליון השקלים - יימצא פתרון".

שר התקשורת ציין כי בגוף החדש שיוקם במקום רשות השידור ייקלטו חלק מהעובדים הנוכחיים. "יש שם עובדים טובים", אמר. "אני מבין את דאגתם, אך יש לי חובה לדאוג לכך ששמונה מיליון אזרחים לא יממנו מכיסם גוף בזבזני ולא יעיל. יש שם 2,000 עובדים, כשבערוצים אחרים יש הרבה פחות. הם יקבלו פיצויים נדיבים אבל הם לא יכולים לכפות את עצמם על הציבור".  

שידורי רשות השידור, היום

שביתה ברשות השידור: המסך הוחשך 

מי שפתח אחר הצהריים את הטלוויזיה וזפזפ לערוץ הראשון נתקל במקום בשידורי הערוץ הרגילים בשקופית שבה נכתב: "עובדי רשות השידור מוחים על ההחלטה לסגור את רשות השידור ולזרוק 2,000 משפחות הביתה".

הצעד הדרסטי של השבתת שידורי הערוץ והעלאת השקופית שבו נקט ועד עובדי רשות השידור הוא עליית מדרגה במאבק העובדים בהמלצות ועדת לנדס לרפורמה בשידור הציבורי.

במקביל להשבתת השידורים בערוץ הראשון, הופסקו גם שידורי הרדיו של רשות השידור. במקום שידורי הרדיו הרגלים, הושמעה בתחנות השידור הממלכתיות הקלטה בה נאמר: "עקב מהלכי השר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור מושבתים שידורי הרדיו על כל רשתותיו".

בערוץ הראשון היה אמור להיות משודר הערב משחק הפלייאוף בסדרת חצי גמר ליגת הכדורסל בין מכבי חיפה והפועל ירושלים, אך בשל עיצומי העובדים המשחק לא ישודר בערוץ.