שביתה ברשות השידור: המסך הוחשך

צופים שהדליקו את מכשיר הטלוויזיה והעבירו לערוץ הראשון, גילו לתדהמתם שקופית המודיעה להם על מחאת עובדים בעקבות הרפורמות בשידור הציבורי. בעקבות השביתה, משחק הכדורסל בין הפועל לירושלים למכבי חיפה לא ישודר. לשכת שר התקשורת: "יש רצון להגיע להסכמות"

מחאה בערוץ הראשון (חדשות 2)

מחריף מאבק ועד עובדי רשות השידור: מי שפתח אחר הצהריים (ב') את הטלוויזיה וזפזפ לערוץ הראשון נתקל במקום בשידורי הערוץ הרגילים בשקופית שבה נכתב: "עובדי רשות השידור מוחים על ההחלטה לסגור את רשות השידור ולזרוק 2,000 משפחות הביתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעד הדרסטי של השבתת שידורי הערוץ והעלאת השקופית שבו נקט ועד עובדי רשות השידור הוא עליית מדרגה במאבק העובדים בהמלצות ועדת לנדס לרפורמה בשידור הציבורי.

במקביל להשבתת השידורים בערוץ הראשון, הופסקו גם שידורי הרדיו של רשות השידור. במקום שידורי הרדיו הרגלים, הושמעה בתחנות השידור הממלכתיות הקלטה בה נאמר: "עקב מהלכי השר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור מושבתים שידורי הרדיו על כל רשתותיו".

בערוץ הראשון היה אמור להיות משודר הערב משחק הפלייאוף בסדרת חצי גמר ליגת הכדורסל בין מכבי חיפה והפועל ירושלים, אך בשל עיצומי העובדים המשחק לא ישודר בערוץ.

הבוקר נערכה פגישה בין נציג עובדי רשות השידור, יו"ר הסתדרות העובדים, שר התקשורת גלעד ארדן ונציגי האוצר, ולדברי גורמים בוועד עובדי רשות השידור היא הסתיימה ללא כל התקדמות מבחינתם. "מהישיבה לא יצאה כל בשורה ולכן הוחלט להשבית את השידורים, הן ברדיו והן בטלוויזיה", אמר גורם בוועד. במקביל לפגישה, הפגינו עובדי רשות השידור בכניסה למשרדי האוצר.

"נכון לעכשיו לא ידוע מתי ישובו השידורים לסדרם", אמרו בוועד העובדים. "המאבק עוד ארוך, ובתקופה הקרובה העובדים צפויים לנקוט בצעדי מחאה רבים". בערוץ הראשון אמורים לשדר בעוד עשרה ימים את שידורי מונדיאל 2014, אחד משידורי הספורט הנצפים והחשובים ביותר. גם מעל השידורים האלה מרחף איום ההשבתה.

מלשכת שר התקשורת גלעד ארדן נמסר בתגובה כי "לצד המחויבות להצלת השידור הציבורי, לביטול האגרה לשמונה מיליון אזרחי המדינה ולתוכן שהם זכאים לקבל מידי ערב על המסך, יש רצון להגיע להסכמות ולהבנות עם העובדים, ולשם כך יימשך המשא ומתן".