ג'יי לנו: "ביבי לא סיפר לי בדיחות, למזלי"

אחד ממנחי הטלוויזיה המפורסמים בעולם פינה לעצמו קצת זמן בלוח הזמנים המאוורר שלו כדי לבקר בישראל, כאן ינחה את טקס "בראשית". מאז נחת כאן הספיק לנו לטייל קצת בארץ הקודש ואפילו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הוא דיבר איתי על אירן, אבל הוא תמיד מדבר על אירן", התלוצץ בריאיון לחדשות 2

אחרי שפרש מתכניתו "The Tonight Show", החליט מנחה הטלוויזיה האמריקני בדימוס, ג'יי לנו, לכבד גם אותנו בביקור - וגם בריאיון. אמש (ג') הוא נחת בישראל יחד עם רעייתו, והוא הגיע לכאן בין השאר לרגל טקס הענקת פרס "בראשית" שייערך מחר בתיאטרון ירושלים ואותו הוא צפוי להנחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את 22 שנותיו על המסך מול עשרות מיליוני אמריקנים מסכם לנו ללא קושי מיוחד. "נהניתי לעשות את התכנית ואני מתגעגע", אמר לחדשות 2, "אבל אתה מגיע לשלב שבו אתה אומר לעצמך 'הגיע הזמן להתקדם הלאה'".

חלק מהסיבות שהובילו את לנו להחלטה לפרוש תולה המנחה בחילופי הדורות, שאינם פוסחים גם על עולם הבידור. "כשאתה בן 20 ומשהו אתה לא רוצה לשמוע אדם בן 64", הסביר לנו. "זה פשוט מחזור החיים וזה הגיוני לגמרי".

כשלנו פגש את נתניהו

במסגרת ביקורו, הספיק לנו להיפגש בין השאר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודה לו על ביקורו ועל לילות ארוכים ומצחיקים. "הוא דיבר איתי על אירן, אבל הוא תמיד מדבר על אירן", סיפר הקומיקאי בבדיחות. "אני חושב שהוא כלב שמירה טוב בסך הכל. חוץ מזה הוא לא סיפר לי בדיחות, למזלי".

על ההחלטה להגיע לישראל סיפר כי לא הייתה לו כל התלבטות וכי לא נקלע ללחצים מצד גורמים כלשהם. "יש לי שורשים איטלקיים, ואני חושב שהם והישראלים מאוד דומים", ציין לנו. "כשאתה הולך לחתונה איטלקית ולחתונה ישראלית זה אותו הדבר. אולי חוץ מהאוכל, וכאן אני חייב לצדד באוכל האיטלקי. קציצות ברוטב תמיד מנצחות גפילטע פיש".

טקס "בראשית" ייערך מחר (ה') בתיאטרון ירושלים במעמד ראש הממשלה, שיעניק לראשונה את הפרס לראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג.