כשטל פרידמן פגש את ההשראה לחיקויים שלו

לא פשוט לעזוב תכנית כמו ארץ נהדרת, אחת מהתכניות המצליחות והמצחיקות בישראל. אז למה בעצם טל פרידמן פרש? בינתיים, לרגל העזיבה, נפרד פרידמן מכמה מהדמויות שחיקה. יש כמה ששמחו

כמה אנשים אתם מכירים שהגיעו לפסגה ואז בחרו לעזוב הכול? טל פרידמן עזב את אחת התכניות המצליחות בטלוויזיה, את המשכורת הגבוהה וגם את החברים אחרי 11 שנים. הוא בחר לעוף, אבל לא להתפשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברור שזה מדאיג אותי, אבל זה כיף", הודה פרידמן. "יותר מדאיג לא ליהנות ולא להיות מסופק לגמרי ממה שאתה עושה, אם אתה נראה מגוחך, עושה דברים לא מספיק טוב או לא מגשים את הייעוד שלך".

ביום שאחרי התכנית האחרונה פרידמן התקשה להתמודד עם החיבוק הציבורי. הצופים שכבר מהיום הראשון אהבו את חיזקי המדריך או לובה הקופאית מבקשים להבין למה עזב אותם. "הרגשתי בתחילת העונה שאני מכוון לכיוון חדש שהוא יותר לראות אותי מדבר מאשר דמויות. התכנית היא בראש אחר לגמרי, של חיקויים, ואני כבר לא בעניין. אז למה בכוח?", הסביר.

פרידמן מנסה למזער את הסיפור, לא לשרוף את הקשרים שלו. עם השנים, סגל התכנית הלך והתרחב, ועמו גם האגו על הסט. פחות ופחות רעיונות שלו הגיעו למסך, והחיקויים הגיעו יותר מבית האח הגדול ופחות מבית הנבחרים. גם הפוליטיקאים של היום תרמו לא מעט לפרישתו של החקיין. "זה כבר לא כיף, אין דמויות יותר, נמאס לי", אמר פרידמן. "חוץ מפרס ופואד אין אף אחד. נגמרו החיקויים עם המבטא, כולם מדברים אותו דבר. לא אהבתי את הפוליטיקאים אף פעם, אבל היום יש רק ארבעה או חמישה שבאמת רוצים לשנות".

לאחר הפרישה, התפנה פרידמן לפגוש את האנשים האמיתיים שנתנו לו השראה לחיקויים. ההשראה של פרידמן לדמותה של רחל, המתנחלת מעשהאל, פעילת הימין דניאלה וייס, הודתה לו. "מאז שאתה עשית את החיקוי - 'עשהאל' הפכה למקום משגשג", אמרה.

"הומור וקומדיה צריכים להתחדש" (חדשות 2)

"לקומדיה יש תאריך תפוגה"

גם ההשראה לדמות קריין הפרסומות, גיל קומר, נפרד בגעגוע. "התקשרו אלי בהיסטריה, אמרו לי שיש מערכון עם קריין שהוא ממש אני". ההשראה לדמותו של המדריך חזקי, המדריך והעיתונאי ספי בן יוסף, נזכר גם הוא כשהבין שזכה לחיקוי. "אמרו לי : 'דבר חלש' ולא הבנתי מה רוצים מהחיים שלי", סיפר.

"הבן שלי הגדול היה בטיול והמדריך חפר כדי לחפש סרטנים. ראיתי שהערב יורד, הילדים כבר התרחקו, ורק הוא עדיין מחפש סרטנונים. הוא נראה לי כל כך בודד", סיפר פרידמן על הרעיון לדמות.

"הומור וקומדיה צריכים לעבור התחדשות פעם ב-3 עד חמש שנים. במוזיקה שיר טוב הוא לנצח, אבל בקומדיה יש תאריך תפוגה", הסביר החקיין. בסוף היום הוא נפרד, עזב עם הגיטרה והדמויות והשיגעון החינני. הוא ימשיך לשיר עם הלהקה שלו, להופיע בסטנדאפ ויחשוב איך להמציא את עצמו מחדש בגיל 50.

"אולי אני עוד אצפה בארץ נהדרת, אני פשוט בדרך כלל לא רואה טלוויזיה", הוא מודה. "הם היו יכולים להשאיר אותי בתנאים מסויימים, אבל שאחרי כל הפרידה הזו אני אחזור? זה רעיון לא טוב".