אסי דיין בתפקיד עצמו לאחר המוות

היוצר והשחקן שהלך לעולמו שיחק בהצגה "הלוך ושוב" של תיאטרון גשר שסיפרה את סיפורו של אדם המעביר מתים מעולם החיים לעולם הבא. כעת מקבל התפקיד האחרון של דיין משמעות מיוחדת, לאחר שבמהלך ההצגה הרהר על ההצלחה והתפקידים שגילם. "אז מה, ככה זה נגמר?", הוא שואל בדיאלוג, "תן לשים את הראש על דיונה"

אסי נפרד מהבמה: בחודש נובמבר 2013 עלתה בתיאטרון גשר ההצגה "הלוך ושוב" בבימויו של סשה קרינדלין. בהצגה השתתף גם אסי דיין בתפקיד עצמו שלאחר המוות. הוא סיכם בהצגה את חייו, במה שהיום הופך למעין צוואה של השחקן והבמאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצגה סיפרה את סיפורו של אדם הנשכר לבצע משימה מיוחדת: להעביר את המתים מעולם החיים אל עולם המתים. בהצגה שיחקו גם פאולו מוארו, שהחליף לאחרונה את הנרי דוד, לוסי דובינצ'יק, אירית דקל ורות רסיוק.

"ערב טוב, תחתור לאט יש לי בחילה נוראית", אמר דיין בהצגה למשיט הסירה. "הכל שטויות במיץ. התפקידים הראשיים, ההצלחה. הנה תראה אותי, אז מה. אז הייתי סגן המפקד של יהורם גאון בסיירת מטכ"ל ואח של ביבי נתניהו. 3 פעמים קיבלתי פרס מעל חיים וארבע חתונות וארבעה ילדים... לא שכחתי כלום?"

"פתאום לא מתאים לי המוות הזה. תפסיק לזוז, אני אתן לך כסף, יש לי חבילות של ריטלין שלא נגעתי בהן. אף פעם לא אהבתי סירות, הכיוון שלי היה תמיד יותר טיס", אומר דיין בהצגה.

המשפט האחרון של דיין מקבל משמעות מיוחדת כעת: "אז מה, ככה זה נגמר? שקט? תן לשים את הראש על דיונה". הבמאי והשחקן אסי דיין הלך הבוקר (ה') לעולמו בגיל 68 בביתו בתל אביב.

במהלך עשרות שנים אסי דיין יצר, ביים ושיחק בכמה מהיצירות שהפכו להיות קלאסיקות בתרבות הישראלית. בין סרטיו הבולטים: "גבעת חלפון אינה עונה", "שלאגר" ו"החיים על פי אגפא". בטלוויזיה הוא כיכב בין היתר בסדרת הדרמה "בטיפול" ולפני כחמש שנים זכה בפרס אופיר למפעל חיים מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע.