משה איבגי על פרשת הסמים והידוענים: "מה זה לעשן גראס היום?"

השחקן מתייצב לצד הקולגות ותוקף את התנהלות רשויות האכיפה: "כולם מבינים שזו התעסקות בטפל ולא בעיקר. החקירה הזו לא מסבה נזק לחשודים; זה גול עצמי למשטרה"

"גול עצמי למשטרה". איבגי (פלאש 90, מיכל פתאל)

פרשת הסמים והידוענים: אחרי עיכובם לחקירה של שחקנית מוכרת ומפיק אופנה בחשד לשימוש בסמים קלים, התייצב הבוקר (א') השחקן משה איבגי לצד חבריו למקצוע ותקף את רשויות אכיפת החוק על התנהלותן בנושא. "המשטרה צריכה להתעסק בדברים בעלי ערך", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online. "זה גול עצמי עבורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החקירה הזו היא דבר שטחי שאין בו שום דבר אמיתי", המשיך איבגי. "יש בזה רק פרסום. המשטרה חושבת שהיא עושה את העבודה, שיש בדבר הזה תועלת. בסופו של דבר זה יהיה לה לרועץ. כולם מבינים שזו התעסקות בטפל ולא בעיקר. אם המשטרה הייתה כנה ולא פועלת ממניעים של יחסי ציבור היא הייתה מתעסקת בדברים בעלי ערך, כאלה שמביאים תועלת לציבור. החקירה הזו לא מסבה נזק לחשודים. בינינו, מה זה לעשן גראס היום?"

אבגי דיבר על תופעה נרחבת ושכבר הפכה לחלק מהחיים בישראל. "אני מוכן לחתום על כך ש-50% מהשוטרים מעשנים גראס", אמר. "המשטרה צריכה לחקור את עצמה, לעצור את השוטרים ולפרסם על זה ידיעות. יש לנו מספיק בעיות שהמשטרה יכולה לטפל בהן והיא צריכה לעבוד על סדר העדיפויות שלה. צריך להגן על האזרח ולא להתעלל בו".

"מה זה לעשן גראס היום", אילוסטרציה (רויטרס)

רייף: "קוראים לי מוטי ואני מעשן גראס"

אתמול הודה מפיק האופנה מוטי רייף כי הוא אחת הדמויות שעוכבו לחקירה. "קוראים לי מוטי ואני מעשן גראס. זהו, הוצאתי את זה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "אני לא אומר את זה בגאווה, לא בבושה, אני לא צועק את זה ולא לוחש את זה. זו עובדה. חלק משגרת חיי. צחצוח שיניים, עבודה, אוכל, קצת עצוב, קצת שמח, קצת עייף, אוהב, כואב, ג'וינט".

"קוראים לי מוטי ואני מעשן גראס". רייף (mako)

"רוב חיי הבוגרים אני מנסה לחיות את חיי בכנות ולא להסתיר דבר", המשיך רייף. "אני חושב שאין משהו שאני עושה שיש סיבה להסתיר אותו ואם היתה סיבה להסתיר אז הייתי בוחר לא לעשות אותו. בגלל זה חשוב לי להגיד עכשיו את מה שאולי לא ייראה לכולם משהו שצריך להיאמר בקול! אחרי היומיים האחרונים אני חושב שאני חייב להגיד את זה בקול, זו חובה אנושית, מוסרית ואזרחית שלי, כי אם לא, אז אני ועוד אלפים כמותי נמשיך להיחשב כהוללים, פורעי חוק, עבריינים ודוגמא רעה לדור הצעיר".

"אני בן 49 ובמשך כל חיי הלא קצרים הקפדתי להיות אזרח שומר חוק וסדר, לא פגעתי באיש ולא עברתי ולו פעם אחת על החוק (חוץ מכמה דוחות תנועה, ובאלוהים שוטרת לא הייתי אשם). אני רוצה להאמין שאני אדם מועיל לחברה ומנסה במסגרת העבודה שלי לגרום שהעולם בו אנו חיים יהיה קצת יותר יפה ואוהב".

אייל פלג (חדשות 2)

נוסף על רייף, נחקרה בסוף השבוע במשטרת תל אביב שחקנית מוכרת, שחשודה גם היא בשימוש עצמי בסמים קלים. השניים זומנו לחקירה בעקבות מעצרו של איש חיי הלילה ובעל מועדון בתל אביב, אייל פלג, שהודה בחקירתו כי מכר להם סם מסוג חשיש. בתום חקירתם שוחררו רייף והשחקנית. נוסף עליהם, צפוי שחקן מוכר נוסף להתייצב אף הוא לחקירה בקרוב.

פלג, שהיה בעבר בעליו של ה"שלוותא", נעצר בתחילת השבוע שעבר בחשד לסחר בסמים מסוג מריחואנה וחשיש. במהלך חקירת הפרשה, שמתנהלת בתחנת לב תל אביב במרחב ירקון, עלה שמם של שני השחקנים המוכרים. פרקליטו של החשוד, עו"ד תומר זיידן, מסר כי מרשו הודה בחקירתו במיוחס לו.