אסתי גינזבורג נחשפת: "חוויתי ציד מכשפות"

אסתי גינזבורג נמצאת תחת אור הזרקורים עוד מגיל 14, אבל שום דבר לא הכין אותה לקיתונות הביקורת שספגה על הופעתה בתכנית "הכוכב הבא". עכשיו, היא מנסה לשכוח מהעבר ולפתוח דף חדש. בריאיון מיוחד היא מדברת על ההתמודדות עם הביקורת, על הריב המתוקשר עם אביה וגם על החלום לשיר

אסתי גינזבורג כבר רגילה לאור הזרקורים. כבר בגיל 14 הפכה לדוגמנית בינלאומית, עשתה קמפיינים לחברות ענק ואפילו השתתפה בסרט הוליוודי. אבל שום דבר מכל אלה לא הכין אותה לרגע שאחרי הפריים טיים. ההשתתפות שלה כמנחה בתכנית "הכוכב הבא" הביאה איתה פרסום שלא הכירה קודם, ולצידו גם לא מעט ביקורת. עכשיו היא מנסה לפתוח דף חדש ולחשוף מה היא באמת חושבת על הביקורת שהופנתה כלפיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל כך הרבה דיברו עליי, כל כך הרבה ביקורות קיבלתי בתקשורת", אומרת גינזבורג לאחר העליהום עליה בעקבות הופעתה בתכנית הכוכב הבא. "שמו את הפנים שלי על שער של עיתון וכתבו שאני משל לריקנות של הטלוויזיה. כל אחד אחר היה מת מזה. יש דברים שאני אפילו לא רוצה להגיד כי לא מגיע להם בכלל שידעו אותם. זה פתאום היה סוג של ספורט כזה לצחוק עליי. אני התבאסתי כי רציתי שיתנו לי צ'אנס. זה לא רק שמחה לאיד, זה סוג של ציד מכשפות".

עכשיו, אחרי שנגמרה התכנית ויש לה קצת זמן לעצמה, גינזבורג הזמינה אותנו לביתה, למטבח שלה - למקום שבו היא מרגישה הכי מוגנת. היא מנהלת חיים אחרים ממה שאפשר לתאר, בטח לא חיים של דוגמנית בינלאומית צעירה. "כבר מגיל צעיר קראו לי זקנה. תמיד אני אוהבת את התה שלי, ולהישאר בבית. תמיד חברות שלי היו צוחקות עליי בגלל זה", היא מציינת.

אל הבית שלה בצפון תל אביב היא חזרה ערב ערב, כדי למצוא את השפיות בתוך הסערה שהתחוללה סביבה בשנה האחרונה. "מבחינת פופולריות, זה כאילו לא הייתי מפורסמת לפני - זה מטורף. הייתה תקופה בהתחלה שממש לא הייתי יכולה ללכת ברחוב. כל שנייה עצרו אותי כדי להצטלם", מספרת גינזבורג.

על התקרית עם המנהל המוזיקלי: "הייתי בלחץ"

אך לפופולריות הזו, יש גם צד זוהר פחות. על תקלות וטעויות בשידור חי אף אחד לא סלח לה, כמו התקרית ההיא עם המנהל המוזיקלי של התכנית עמוס בן דוד. "זו הייתה אולי התכנית השנייה או השלישית שלי, שידור חי עם כל מה שמתלווה לזה שזה הלחץ והסטרס", היא מסבירה. "עדיין לא הייתי במקום שאני יודעת כל כך להגיב לפי מה שאומרים לי באזנייה. זורקים לך דברים באוזן, 'תשאלי, תדברי איתו'. אז היה לחץ, אבל כאילו התבלבלתי במיקום של המתמודדים".

אחר כך הגיעו הביקורות של אנשים שלא יכלו לעצור את עצמם. כתבו שהיא ריקה מתוכן, שהיא משעממת, שעדיף לה לחזור לעבודה הקודמת. "לא נפגעתי - התרגזתי", אומרת גינזבורג. "כמה שאתה יותר מרושע ויותר צהוב ויותר נבזי, ככה יותר רוצים לפרסם את זה. אין אף אחד שמטיל על זה וטו".

אחרי שהתכנית ירדה, יש לה זמן לעכל את החוויה וגם לעשות קצת דברים אחרים. גינזבורג אירגנה ערב התרמה לילדים חולי סרטן ובמהלך האירוע הזה היא נעזרה בבעלה, איש העסקים עדי קייזמן - הגרוש של עפרה שטראוס. קייזרמן מבוגר מגינזבורג ב-17 שנים ובאירועים מהסוג הזה הקשרים שצבר לאורך השנים לא מזיקים.

גינזבורג. מנסה להתמודד (חדשות 2)

על הסכסוך המתוקשר עם אביה: "תמיד אוהב אותו"

את האירועים של השנה האחרונה עברה גינזבורג כמעט לבד. ההורים שלה התגרשו כשהייתה בת 18 ובשנים האחרונות אימה גרה בארצות הברית. "די התרגלתי לזה שאני גם מגיל מאוד צעיר די חיה לא במסגרת משפחתית של בית. אבל זה חלק מהחיים שלי בתור מישהי שטסה ועובדת בכל העולם", אומרת גינזבורג.

עם אביה, האדריכל אריה גינזבורג, יש לה סכסוך מתוקשר. במרכז הסכסוך עומד בית שהוא תכנן והיא ובעלה קנו ממנו. עיקר המחלוקת היא סביב עסקת המכירה של הבית, ששווה מיליונים. האב והבת התעמתו גם באמצעות התקשורת."בהתחלה הייתי בשוק וכעסתי, ונעלבתי. אבל זה עובר לי", היא מספרת. "בסוף אין מה לעשות, הוא אבא שלי ואני תמיד אוהב אותו. זו סיטואציה לא פשוטה לאף אחד ואין לי חלומות ורודים על דברים שיקרו. אני חיה עכשיו ואם בעתיד נצליח לפתור את זה ולהגיע לאיזה שהוא עמק שווה אז אני אשמח".

אסתי לא מהדוגמניות הדקיקות. למרות לא מעט הערות עוקצניות שספגה בעבר בנוגע למשקל, היא שלמה עם המידות שלה. את המסר הזה היא אף הצליחה להעביר בקמפיינים שעשתה בעבר.

"דוגמניות רזות מדי זה מפחיד אותי, זה מלחיץ. אני לא רוצה להגיע לזה", היא מסבירה. "הסיבה שאני מקפידה בספורט זה כי אני אוהבת את הכל. אם אני אוכלת בערב יותר מדי, אז למחרת אני ארוץ עוד שני קילומטרים אקסטרה. הכל עניין של איזון".

מקפידה על ספורט. גינזבורג באימון (חדשות 2)

לא מוותרת על החלום לשיר

למרות שהיא לא חיה מדיאטה לדיאטה, היא דואגת להכניס ללוח הזמנים שלה הרבה ספורט. "ארבעה אימוני כוח בשבוע, ועוד ארבע ריצות בשבוע. ואם שמים לי מוזיקה טובה אז אני יכולה פתאום לפצוח באיזה קטע ריקוד", אומרת גינזבורג.

אחרי שחזרה לשגרת החיים השלווה שלה, בין אימון איגרוף לעוד קמפיין, היא גם חולמת לפתח את קריירת השירה הקצרה מהעבר. "שירה מבחינתי זה הדבר היחיד בחיים שלי שעדיין לא פתור", מציינת גינזבורג. "זה תחום שאני בטוח ארצה לחזור אליו, השאלה היא רק מתי ואיך".

האם באמת הצליחה גינזבורג לפתוח דף חדש? רק הזמן יגיד. בינתיים נראה שהיא שלמה עם עצמה ומצליחה להתמודד עם כל הביקורות שקיבלה. "יש לי פחד מטורף מבמה ומאנשים", היא אומרת. "בעלי נגיד לא חשב שאני אשיר ב'כוכב הבא', אבל עשיתי את זה, אבל כשסיימתי כולם חשבו שזה היה פלייבאק. עד שאני מצליחה ואומרת לעצמי שאני אעשה משהו, אז כולם חשבו שלא עשיתי את זה באמת".