פסח עם הילדים: כמה זה יעלה?

חג מופעי הילדים הגדולים הוא בדרך כלל חנוכה, אבל גם בפסח אפשר למצוא מגוון רחב של פעילויות לילדים - ממופע "החממה לייב", פסטיבל הצגות הילדים בחיפה, קייטנה במוזיאון הילדים וגם לימוד שפות. וכמה כל זה עולה?

חנוכה ידוע כחג מופעי הענק לילדים, אך השנה זה קורה גם בפסח. "מה נשתנה בפסח הזה? שיש בלאגן, אף פעם לא השתתפתי בהפקה בפסח", סיפר כוכב מופע "החממה לייב" הזמר לי בירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יהיו נאמברים מפציצים, רקדנים, סקייטבורדים ואנשים מעופפים - זה משהו שווה", הבטיחה דר זוזובסקי, שמשתתפת גם היא במופע המבוסס על סדרת הילדים המצליחה "החממה". המופע שמתאים לכל הגילים יתקיים ב-7 באפריל בהיכל נוקיה בתל אביב. מחיר כרטיס נע בין 150 ל-300 שקלים.

צריך הרי לעשות משהו עם הילדים בשבועיים האלה, ומי שמחפש אלטרנטיבה יקרה פחות יכול למצוא אותה בפסטיבל הצגות הילדים בחיפה שיתקיים בפעם ה-24. יותר מ-200 אירועים לכל המשפחה יתקיימו בשלושת ימי הפסטיבל, והמחיר להצגה נע בין 25 שקלים ל-110 שקלים. "בגלל שיש המון ערוצים לילדים הדברים הפכו ליותר קלים", אמרה מאיה האן, במאית ההצגה "הגמדים מתחת לשמיכות". אני מאמינה שההורים ירצו לקחת את הילדים להצגה שגם הם יוכלו ליהנות ממנה".

דר זוזובסקי מתכוננת (חדשות 2)

גם קייטנות הן פיתרון להורה המודאג. במוזיאון הילדים בחולון מקיימים לראשונה קייטנה שעולה 700 שקלים לחמישה ימים. "המדריכים הם שחקנים, כל יום יוקדש לנושא אחר בעל ערך מוסף - קבלת השונה, תיאטרון, תחושות ורגשות, אמנויות", סיפר טל רובינשטיין מהמוזיאון.

ויש גם מי שרוצה ללמוד במהלך החופשה. קייטנת ברליץ שתימשך חמישה ימים תעלה להורים 1,200 שקלים והיא מיועדת לכל הגילים. "השילוב בין למידה לחוויה הוא הסיבה שהקייטנות האלה כל כך מצליחות", אמרה מירי ישמעאל-ששון, מנכ"לית ברליץ ישראל.

"הקייטנה כיפית וככה אני יכול ללמוד, ליהנות ולא להשתעמם בפסח", סיפר רוברט סורקין, חניך בן תשע בקייטנה. האמנים כבר מתכוננים בחדרי החזרות למופעים, וההורים לעומתם כבר מכינים את הארנקים.