החיים השקטים והחדשים של קלינשטיין

רמי קלינשטיין מוציא אלבום חדש בתור אב טרי וחבר של שר האוצר לפיד, שאפילו כתב שיר לאלבום. "אני פתאום הגעתי לאיזשהו שקט, אתם יכולים לצחוק כמה שאתם רוצים", הוא אומר בחיוך, ועל הדרך מעביר קצת ביקורת חברתית על המדינה, האלימות והיחס לעולים חדשים

"בוקר טוב, ילד אהוב שלי": רמי קלינשטיין חוגג את התקליט החדש, את הבן הצעיר תיאו, את החיים עם האישה הצעירה ממנו ואת השקט. "אני חי עכשיו באיזשהי סביבה שיש הרבה פחות רעש. החיים היום הם הרבה יותר שקטים. כדי להגיע לאיפה שאני נמצא היום הייתי צריך לעבור הרבה מאוד רעש", הוא מעיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעוד קלינשטיין מתמקד באבהות ובמוזיקה, מדורי הרכילות נוקטים בהתעלמות מבורכת, אחרי שנים של רעש: רעש מפץ הגירושים מריטה, ורעש התביעה מול חברת התקליטים הליקון, ורעש הפפראצי והצקצוקים סביב אלכס אילן שצעירה ממנו ב-25 שנה.  "אני יכול להבין את כל הצטברות הרעש, את כל זה אני יכול להבין, אבל אני גם הייתי צריך להתמודד עם זה. והייתי צריך גם באותו זמן לפרנס משפחה. אני חושב שבשנתיים האחרונות, אני פתאום הגעתי לאיזשהו שקט".

הבן תיאו כבר בן שנה ושליש ומגיב נהדר למוזיקה. קלינשטיין מאושר מכמה שהילד דומה לו, ומאשר חשד שהוא שמח לשכפל את עצמו, ולקחת אותו למשחקי כדורגל וכדורסל, גם אם אלכס בקושי מכירה את הספורטאים שהוא העריץ. בנוגע לבדיחות הצפויות על גילה, מגיב קלינשטיין: "אני צוחק כל הדרך לבית שלי פה, אתם יכולים לצחוק כמה שאתם רוצים".

לקלינשטיין יש תקליט חדש, שיצא כשנה אחרי הקודם. יש בו נגיעות של מוזיקת עולם ועוד קצת אהבת מולדת, ולצדם גם ביקורת חברתית. לא ביקורת נוקבת במיוחד, כי הוא לא טיפוס נוקב במהותו, אבל בכל זאת הוא שר על כיכר רבין, בה "בני נוער שיכורים הולכים מכות".

"מחאה חריפה על היחס לעולים"

את אבנר בודגוב הוא פגש לפני שלוש שנים וחצי במסגרת פרויקט שהפגיש מוזיקאים ישראלים ומוזיקאים מחבר המדינות. אבנר, הוא אומר, נצץ שם מיד. בודגוב, שנולד באזרבייג'אן והוריו קראו לו אנואר, שינה את שמו בארץ לשם עם פחות קונוטציות. את השיר ששר בודגוב תרגם החבר - והשר - יאיר לפיד.

"הוא בעצם במקביל פתח איזשהי תמונה שנותנת איזה מחאה חריפה על המצב הזה", שיבח קלינשטיין את השיר "גן עדן" שיצרו השניים. "זו מחאה על איך אנחנו הישראלים מקבלים את העולים עם המבטא הזר, עם התרבות השונה". בודגוב עובד באתר בנייה של מגדל, ובין עבודות הבנייה הוא טס לקווקז לסיבוב הופעות ונהנה מחיים של רוק-סטאר. שם הוא עדיין כוכב מוכר ונערץ, לפני שהוא חוזר להוויית העולה החדש מחבר המדינות.

על היחסים עם החבר הקרוב - איתו הופיע בעבר, לפני הכניסה לפוליטיקה, מספר קלינשטיין כי "יש לו מספיק עבודה על הראש. אני לא חושב שזה קרה פתאום, אבל היו כל מיני דברים אצלו שהתנקו, למשל היה את הרגע הזה שפתאום הוא החליט שהוא מפסיק לשתות. הייתי איתו כששתינו את המשקה האחרון".

בזמן האחרון רמי קלינשטיין, שחצה את גיל 50, החל להתחזק: הוא מתאמן באיגרוף אצל המאמן של חברו הטוב לפיד. "הגעתי לאיזשהו מקום בחיים שלי שאני הרגשתי שאני זהיר מדי. היום אני מעשן, היום אני יכול לרדת על פחית גלידה בלילה, גם לפני הצילום שלנו היום. יש איזשהו איזון אחר שאני עושה בחיים שלי פתאום בגיל הזה, שאני חששתי מזה בגיל 30 כמו מאש".

גם הבת נועם נכנסת לתחום המוזיקה (חדשות 2)

"נועם נורא מוכשרת"

ההתנהלות הרגילה של קלינשטיין הייתה מאוד רחוקה מאגרופים ובעיטות, עד הכסאח עם אביב גפן ב"דה ווייס". "תמיד הייתי אולי באיזשהו מקום נטע זר, אירופאי. זה חלק ממני ואני לא כל כך חשבתי שהסוג הזה של האירופאיות הזאת מתאימה לפריים טיים. מצאתי את עצמי בתוכנית אחרת לחלוטין. והלכתי ודעכתי בתוך הכסאח הזה. כי זה לא אני, לא חשבתי שאני אמור להיכנס לתוך תחרות אגרופים".

הבת הקטנה שלו ושל ריטה, נועם, כבר בת 13, ובזמן האחרון גם היא נכנסת לעולם המוזיקה. "נועם נורא מוכשרת", מספר האב הגאה, "נועם ומשי שונות בעניין הזה שמשי נורא דומה לאמא שלה מבחינת הזכות של הקול. למשי יש ראייה יותר מלודית, ונועם יותר הרמונית. ולכן היא מנגנת פסנתר".

גם התקליט החדש, כמו כל מה שקלינשטיין עושה, יישפט בראי התקופה של סוף שנות השמונים, כשהוא היה צעיר ונכון וכל מה שהוא נגע בו נהיה זהב. באלבום החדש יש שיר בשם "במו עינייך", שאולי מסמל את החיים שלו עכשיו בצורה הברורה ביותר: "זה טיול אורבני של מישהו שלוקח מישהי יותר צעירה, שלא זוכרת את הפרדס, איפה שבנו קניון, לא זוכרת את השומר שהיה רודף אחרינו כשהיינו גונבים את התפוזים. היא כן מכירה את השומר ששואל אם יש נשק. היא שואלת אם יהיה פעם שקט כאן". זה יכול להישמע כמו שיר על פער הגילאים בינו לבין אלכס, אבל גם הוא שיר ביקורתי רחב יותר. אבל קלינשטיין לא מוביל מחאות. טוב לו בשקט שלו.