שירי מימון: "הרגשתי שלא מעריכים אותי מספיק"

שירי מימון מרגישה שהיא לא צריכה "להתנחמד" יותר. בעשר השנים שחלפו מאז שהגיעה למקום השני ב"כוכב נולד" היא ביססה את עצמה כאחת הזמרות המצליחות בישראל, והיום היא מספיק בטוחה בעצמה כדי להגיד דברים שפעם הייתה מהססת לומר

עשר שנים עברו מאז שהגיחה לאוויר הריאליטי, וכל מי שאוזניו בראשו הבין אז שיש לנו עסק עם זמרת סול אמיתית, עם יכולות ווקאליות נדירות שיצאו מקריית חיים והידהדו למרחקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבל כל הזמן הזה ריחפה מעליה תדמית של מישהי שטחית, כזאת שלא צריך לקחת ברצינות. "התחושה שהייתה לי לאורך הרבה שנים היא שכאילו לא מעריכים אותי מספיק", אמרה שירי מימון לחדשות 2. "כל הזמן חיכיתי שיטפחו לי על השכם ויגידו 'את מוזיקאית, את זמרת טובה, את פרפורמרית, את אינטליגנטית'".

כשהיא הייתה בגיל של המעריצות שלה, קרה לה משהו שכמעט לא דיברה עליו עד היום. זה קרה באילת, בגיל 17, כששירי הייתה זמרת צעירה ורעבה עם חלומות גדולים לטרוף את העולם. "מישהו מבוגר, איזה עשיר מלונדון, שמע אותי שרה במשך החודשים האלו, ולקח אותי לפגישה וניסה לנצל את הסיטואציה", נזכרה מימון. "הוא הציע לי לשחק בסרט, ואמר שאני צריכה לשכב איתו וגם עם הבמאי. ישבתי שם ואמרתי לו 'באמת? עם מי עוד?'. אז הוא אמר לי 'תראי, יש גם את המפיק'. אז אמרתי לו 'תשמע, אני אהיה זמרת מפורסמת גם בלעדיך'".

"חיכיתי שיטפחו לי על השכם". מימון (חדשות 2)

"מה יש ברדיו הישראלי היום? קצת משעמם"

אחרי האלבום השני היא נבחרה לזמרת השנה ובהמשך יצאה לסיבוב הופעות עם המוזיקאי שמעון בוסקילה. ואז הגיע האלבום השלישי שיצא לפני שנה, ובפעם הראשונה לא זכה לחיבוק של המיינסטרים. אחרי שורה של להיטים והמנוני פופ, הרדיו הישראלי כמעט התעלם משירי מימון. "מה יש ברדיו הישראלי היום? אני לא מצליחה לקלוט כלום", טענה מימון. "קצת משעמם. עוד שיר ועוד שיר. אולי גם אני בתוך הלופ הזה. אבל אני באמת לא מרגישה שיש משהו בועט, איכותי, חדש קצת, שמתכתב עם מה שקורה בעולם".

מלב הקונצנזוס שירי מימון מרשה לעצמה לומר דברים שלא כולם יאהבו לשמוע. היום היא כבר לא מתרגשת ממה שיגידו ולא רודפת אחרי הערצה. האמהות החדשה נתנה לה משמעות ופרופורציות, ולכן מבחינה מסוימת מופע הסולו שהיא מעלה בימים אלו הוא גם מופע הבכורה של שירי מימון. "שחררתי, וזה כל כך מתבטא במופע", היא ציינה. "המופע הזה זה באמת אני. מי שיבוא לראות אותי, יראה אותי סוף סוף. בא לי על זה כבר".