בחירתה של סופי: מזונה לשחקנית קולנוע מוערכת

לפני חמש שנים, סופי אוסטריצקי הייתה נרקומנית שעסקה בזנות. עולם הקולנוע היה הדבר הכי רחוק שהייתה יכולה לחשוב עליו. אבל מפגש מקרי עם במאי, שעשה עליה סרט תיעודי, שינה את חייה. היא נגמלה מהסמים, קיבלה הצעה לשחק בסרט ואחריו התפקידים וההצעות המשיכו לזרום. למרות הכל, למה היא עדיין לא מרגישה כוכבת?

אם לפני כמה שנים מישהו היה מספר לסופי שהיא תעמוד על הבמה ותזכה למחיאות כפיים סוערות מאולם שלם היא הייתה פורצת בצחוק. סופי אוסטריצקי, היום שחקנית קולנוע מוערכת, הייתה אז במקום אחר - זונה ונרקומנית המכורה להירואין, שעבדה ברחובות של דרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סופי נולדה להורים אמנים ממולדובה ועלתה לארץ בגיל 13. גם היא חלמה להיות ציירת, אבל בגיל 30 העתיד שלה היה צבוע בצבעים שחורים. "הגעתי לרחוב כי הייתי צריכה לשלם על הסמים והייתי כבר בחובות. לא רציתי להיקלע לעוד חובות ולא היה לי מאיפה להביא את הכסף", משתפת סופי בעברה בגילוי לב.

לילה אחד, חייה קיבלו תפנית - הבמאי והמפיק אוהד יתח, אסף אותה למכוניתו אבל לא בשביל מה שחשבה. הוא ביקש לראיין אותה לכתבה שהוא מצלם על זנות והיא נעתרה. כך התחיל הקשר בין סופי לאוהד, שהפך לאחר כשנה של צילומים לסרט דקומנטרי.

"ביום הייתי עובד בחדשות בתור טכנאי ובערב הייתי לוקח את המצלמה ומחפש את סופי. במהלך הזמן התאהבתי בסופי, היה לי כיף להיות איתה " מעיד יתח. אוהד החליט לעזור לה ושכנע אותה לחזור הביתה ולעבור גמילה. עם סיום הצילומים, סופי היתה נקייה.

הגיעה בגלל הרקע, נשארה בגלל הכישרון

הבמאי יוסי מדמוני כתב את הפרק הבא בחייה של סופי. לאחר שצפה בסרטו של יתח הוא ליהק אותה לתפקיד זונה בסרט "בוקר טוב אדון פידלמן". סופי שהגיעה לתפקיד בגלל הרקע, נשארה בגלל הכישרון. אחר כך, ההצעות כבר החלו לזרום.

לפני הסמים הייתה גם האהבה למוזיקה, מאז הגיטרה הראשונה בגיל 14. בין ימי הצילום לאודישנים, היא מקליטה אלבום חדש עם חבריה ללהקה. אם מישהו יחליט יום אחד לעשות עליה סרט - על הנרקומנית הזונה שהפכה לכוכבת קולנוע, המבקרים יטענו שהתסריט לא ממש אמין. לא יהיה צורך באודישנים, כי שחקנית ראשית כבר תהיה.

סופי אוסטריצקי החליטה כי היא חייה רק את ההווה, את הכאן ועכשיו. הכאן ועכשיו אומר שהיא צריכה להיות מוכנה כי בעוד רגע יבואו לאסוף אותה לפרמיירה של הסרט החדש בו היא משחקת. סופי מתרגשת אבל משתדלת לשמור על קור רוח. "זה נחמד" היא אומרת ומביטה על שמה המתנוסס לצד כוכבי הסרט החדש "מקום בגן עדן" בו היא משתתפת. "לפחות כתבו בלי טעויות", היא מוסיפה בחיוך נבוך.

סופי רגילה כבר לפרמיירות, למצלמות ולהמולה התקשורתית. זאת לא הפעם הראשונה שלה וגם לא השנייה. בסרט החדש היא משחקת את כלתו האוקראינית של השחקן אלון אבוטבול המגלם גנרל בדימוס. "סופי היא שחקנית גדולה" מחמיא לה אבוטבול, "היא בנאדם מדהים שלא מפחד להביא את עצמו למסך וזה יוצר דברים מטורפים".