סיפור מהאגדות: סוד ההצלחה של משפחת מיסוני

בני זוג בשם מיסוני הקימו בשנות ה-50 מפעל קטן לאריגה בצפון איטליה וגידלו משפחה לתפארת. כעבור 70 שנה העסק המשפחתי נחשב לאחד המותגים המוערכים ביותר בעולם האופנה. הסבתא המייסדת, הבת שהיא המעצבת הראשית והנכדה שבדרך - הגיעו לשבוע האופנה בתל אביב וישבו איתנו לשיחה על ההצלחה וגם על השנה הקשה שעברו

לא פשוט לעבור את המבחן  האופנתי של בנות מיסוני. כנראה שזה חלק מסוד ההצלחה של שושלת האופנה מאיטליה, שהפכה לאחד המותגים הנחשבים בעולם. במיסוני המשפחה והעסקים הולכים ביחד כבר שלושה דורות - האם המייסדת, הבת הממשיכה והנכדה שעושה את הצעדים הראשונים בעולם האופנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכל התחיל באולימפיאדה של 1948. אצן איטלקי בשם אוטביו את רוזיטה, פגש בת למשפחת יצרני בדים. לאחר שנישאו, הם פתחו מפעל אריגה קטן בחצר ביתם וייצרו בגדי ספורט אבל די מהר התשוקה של רוזיטה השתלטה - והם שינו כיוון.

הקפיצה הגדולה של החברה התרחשה בשנות השבעים, אז הפתיעו בקולקציית חורף מהפכנית שכללה עיצובים בזיגזג, פסים ונקודות. זו הייתה קולקציה שהעניקה לחברה את הסגנון הייחודי שלה. "אז החלו להתייחס אלינו כגורם חשוב בעולם האופנה", אומרת רוזיטה, האם המייסדת והגורו המשפחתי.

לפני כשנה הלך לעולמו ויטוריו מיסוני - הבן הבכור שהוביל את העסק. הוא נעלם בתאונת מטוס בוונצואלה יחד עם אשתו וחברים. כמה שבועות לאחר מכן, נפטר האב המייסד אוטוביו. "למרות הכאב, אנחנו ממשיכות להוביל את העסק", אומרת הבת אנג'לה כשעיניה דומעות.

"המשפחה חשובה מהזוהר"

"שמחות שהגענו סוף סוף לישראל". בנות מיסו (חדשות 2)
על אף הקושי להישאר יחד בעולם האופנה רווי האגו והתככים, הן מצליחות לשמור על נאמנות אחת לשנייה. "אני חושבת שהוריי היו אנשים מיוחדים מאוד", אומרת אנג'לה, "האופנה הייתה עבודתם והתשוקה שלהם, אבל לא הדבר היחידי בחיים שלהם". הבת הצעירה מחזקת את אימה: "המשפחה היא מעל, יותר חשובה מהזוהר".

בשבוע שעבר הן הגיעו יחד לשבוע האופנה בתל אביב והצליחו ליצור התרגשות גדולה בקרב אושיות האופנה המקומיות."אנחנו שמחות שכולנו הגענו סוף סוף לישראל", מעידה הבת אנג'לה. תל אביב עדיין רחוקה שנות אור ממילאנו אבל אנג'לה כהרגלה, יורדת לפרטים הקטנים. רגע לפני תחילת התצוגה, היא עוברת דוגמנית אחר דוגמנית ובוחנת אותן בקפידה בטרם יצעדו על המסלול ויציגו את את הקולקציה המשפחתית.

בניגוד לבתי אופנה אחרים באיטליה כמו גו'צי או פראדה , במיסוני רוצים להישאר נאמנים לקו הקבוע ולערכים המסורתיים שמשאירים אותם בפסגת האופנה. "אין לנו חלום לבנות בית מפואר, אנחנו רוצות להשאיר את המותג שלנו מיוחד ואומנותי כדי שישאר עדכני לאורך זמן", אומרת אנג'לה. 

האופנה זורמת בעורקיהן של שלושת הנשים והסבתא שכבר עברה את גיל 80, ממשיכה להיות הרוח שמאחורי המותג. "אני אעבוד עד יומי האחרון", מבטיחה רוזיטה. "כל עוד בריאותי מאפשרת לי ואני נהנת, מדוע עלי לפרוש? אולי אם יסלקו אותי", היא מוסיפה בצחוק.