והזוכה באוסקר: ניב אדירי מישראל

השנה אמנם לא היה סרט ישראלי שהיה מועמד לאוסקר, אך בכל זאת ניתן למצוא זוכה מישראל. ניב אדירי, שחי בלונדון, היה אחראי לאפקטים הקוליים בסרט "כוח משיכה" וזכה בפרס הנחשק. בחודש שעבר אדירי סיפר לחדשות 2 איך נשמעים הצלילים במקום שבו הוא עצמו לא היה מעולם

ניב אדירי מישראל, החבר בצוות הסאונד של הסרט "כוח משיכה", זכה הלילה (ב') בפרס האוסקר על יצירת האפקטים הקוליים באחד הסרטים המדוברים של השנה, שגם מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר. במהלך הטקס אדירי הגיב לזכייתו ואמר: "אני גאה להיות הישראלי שזכה בפרס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרט "כוח משיכה" מתח את גבולות הקולנוע בצילום, באפקטים, במשחק והוא מועמד ב-10 קטגוריות לזכייה בפרס הנכסף. אחת מהן רשומה על שמו של הישראלי ניב אדירי. "קיבלתי הודעה מאשתי שאנחנו מועמדים, ובהתחלה לא כל כך האמנתי", סיפר אדירי לחדשות 2 לפני מספר שבועות. "רציתי לראות את זה בעצמי על האינטרנט, כדי לוודא שזה במאה אחוז נכון".

אדירי, שנולד בכפר ויתקין ועבר אחרי הצבא לאנגליה, קיבל לידיו חומרי וידאו שקטים כמעט לחלוטין שבהם הופיעו סנדרה בולוק וג'ורג' קלוני, והוא היה צריך ליצור עולם שלם של צלילים שימחיש מה קורה כששני אסטרונאוטים נתקעים בחלל. "לקטע שהם מבריגים את הפאנל מחוץ לתחנת החלל, הקלטנו הרבה מאוד מברגות, ואחר כך עשינו לזה איזה טיפול בשביל שנקבל את הוויברציה", סיפר לדוגמה.

מרוכסן של חליפת חלל ועד ללווין שמתנפץ לאלפי חתיכות, אדירי והצוות הקליטו ועיבדו את הצלילים, כדי שיישמעו הכי קרוב שאפשר לחוויה מהחלל החיצון. לפני ארבע שנים הוא היה חלק מצוות הסאונד בסרט "נער החידות ממומביי", אבל הפעם אדירי מילא תפקיד מרכזי יותר והוא מועמד באופן אישי לאוסקר, וגם לשישה פרסים נוספים. "הטקס זה מאוד מרגש", הוא הודה בשיחה עם חדשות 2. "השטיח האדום זה משהו שאתה רואה בטלוויזיה ואף פעם אתה לא חושב שאי פעם תהיה שם".

אז אחרי שהצליח להכניס לחלל השקט של הקולנוע קצת צלילים ייחודיים, אדירי מקווה עכשיו שהצליל הבא שישמיע בהוליווד יהיה נאום התודה על בימת טקס האוסקר.