לאן נעלמה כוהנת הטיפים הגדולה?

כולם מכירים את אודטה שוורץ כבעלת הטור בעיתון עם הפטנטים הקטנים שמשפרים לנו את החיים. אבל מה עם החיים שלה? אודטה סבלה בשנים האחרונות מכמה מכות כואבות: בעלה התגלה כמתחזה, ואילו בתה - נמלטה יחד עם בעלה מהארץ

אודטה שוורץ חגגה בחודש שעבר 61 שנים להיווסדה - שנים אנרגטיות במיוחד. יש לה שני ילדים והיא היתה נשואה שלוש פעמים. במשך תקופה ארוכה, אי אפשר היה להתעלם מנוכחותה על המסך, אולם כעת מתברר כי השנים האחרונות היו לאחת התקופות הקשות בחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיים האמיתיים על פי יכולים לספק חומר פז לטלנובלה מקסיקנית מסעירה. לתכנית הטלוויזיה המצליחה שלה היו מספר גלגולים ושלל פרסים, והיא אפילו זכתה לדמות בלתי נשכחת בארץ נהדרת. אלא שגירושיה האחרונים בשנת 2007, גרמו לטלטלה בחייה והיא החליטה מיוזמתה לרדת מהמסך.

בעלה השלישי אילן שוורץ, סיפר לה שהוא סוכן מוסד. במשך 15 שנה אודטה חשבה שהוא נוסע למבצעים חשאיים בחו"ל, עד שיום אחד היא גילתה שהכל היה שקר אחד גדול.

"שבר אותי לרסיסים", אודטה ובעלה לשעבר (חדשות 2)

"פשוט התרסקתי לרסיסים", סיפרה אודטה בגילוי לב. "כל עולמי כפי שהכרתי אותו חרב, כי כשאתה מתחיל לאבד אמון בבני אדם אתה מתחיל לאבד אמון גם בעצמך. אלה סיפורים שמגיעים בדרך כלל לתכנית של אופרה ווינפרי אך בסוף זה קרה אצלי. אבל בסופו של דבר היה תהליך שחייב אותי להחזיר את האמון בעצמי. לא יכולתי לסמוך על כך שהחושים שלי מנחים אותי נכונה אחרי המקרה הזה".

"כששואלים אותי מה הדבר הטוב שקרה בעקבות המקרה הזה, אני עונה שהיום אני מעריכה את עצמי יותר", הסבירה כוהנת הטיפים. "פעם שמתי את עצמי לפני כולם, היום אין דבר כזה שלא אחשיב את עצמי בראש הרשימה".

נגד ריטלין, לא סיינטולוגית

שוורץ מתמידה כבר יותר מ-35 שנה בכתיבת הטור שלה מדי סוף שבוע, שנחשב לאחד מהנקראים בישראל. הטורים עוסקים בדרך כלל בעצות לחיים: מנבטים אורגניים עד לק בציפורניים. אלא שפעם אחת, כשכתבה שכדור הריטלין מהווה סם, הצליחה להכעיס רבים מהקוראים.

הטור הקבוע, למעלה מ-30 שנה (חדשות 2)

"לא נפלתי כי אני מקפידה שלא לדבר על משהו שאני לא יודעת", הסבירה. "זכותי לחשוב שריטלין זה סם. אני עדיין חושבת כך. אני אמנם לא מוסמכת, אך אני מתבססת על ידע. יש מספיק רופאים ופסיכיאטרים שמדברים על כך שריטלין הוא ממש סם מסוכן, אסור לי לצטט אותם? אומרים שיצאתי למסע צלב, אני קוראת לזה מידע לציבור. מותר לי לספר על ה"אני מאמין שלי", ואני עדיין מחזיקה בו".

אלא שאז, בעקבות דבריה נגד התרופה המשמשת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, טענו שהיא אומרת את הדברים בשל השתייכותה לכת הסיינטולוגיה, לה השגות דומות בנושא. "אני לא משתייכת לסיינטולוגיה", טענה אודטה. "במסגרת כל הקורסים שהייתי לוקחת בכל תחום ומקצה - למדתי גם כמה קורסים בסיינטולוגיה. אין לי אפילו עניין להתחיל להכחיש את זה. אם יש מישהו שרוצה להפיץ את זה - שלא יפריע לעצמו. אך אני אומרת כאן ועכשיו - אני לא משתייכת לסיינטולוגיה".

סבתא טראנס-אטלנטית: "מתגעגעת לנכדים"

בימים אלו אודטה שוקדת על פיתוח תכנית טלווזיה חדשה, ואף מתפרנסת מקואוצ'ינג, או פי שהיא מכנה זאת: "סידור הרהיטים בתוך הראש". האושר הגדול שלה מגיע כמובן משני הנכדים שלה, אלא שעכשיו היא סבתא בשלט רחוק.

בסוף 2011 מעצב השיער המצליח שוקי זיקרי, ברח לאמריקה במפתיע, והדהים את כל תעשיית הבידור בישראל. שותפו העסקי של שוקי, אחיו מייק זיקרי, נשוי לבתה של אודטה - דנה. לפני כשנתיים, היא נאלצה לעזוב עם כל משפחתה למיאמי. גל השמועות האדיר שקם בעניינו של זקרי נע בין הסתבכות בשוק האפור ועד לפשיטת רגל. הפרטים המלאים על הפרשה הזו עדיין לא ידועים.

"קשה לי מאוד בלי הנכדים", סיפרה אודטה. "אך לא קיבלתי מנדט לדבר עליהם בתחום הזה. הבת שלי אסרה עלי. אני מתפללת שהם יחזרו לכאן יום אחד".