מחירון האמנים המלא ליום העצמאות

פרסום ראשון: סקרנו אמנים רבים, ממשה פרץ ועד ברי סחרוף, וגילינו מי האמן שדורש 200 אלף שקל על הופעה אחת. לקראת יום העצמאות מתחילות העיריות לקבוע הופעות עם האמנים, שיכולים בערב אחד לעשות קופה גדולה - מתקציב הציבור

יום העצמאות יצויין בעוד פחות משלושה חודשים, וברשויות המקומיות כבר משריינים את האמנים שיופיעו על הבימות המרכזיות. הערב (ד'), בסיוע מספר רשויות מקומיות, נחשף ב"תכנית חיסכון" לראשונה המחירון לקראת יום חגה של המדינה - ושל כיס האמנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמנים רבים מרוויחים מאות אלפי שקלים ביום החג הזה, מתקציבי העיריות השונות. "בשנה שעברה, שגם היתה שנת בחירות, יצאו על חגיגות העצמאות והאירועים הנוספים כמה מיליוני שקלים", סיפר בכנות צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה. "אנחנו רוצים לבסס את יום העצמאות על האמנים המקומיים". מספר עיריות שפנינו אליהן חשפו בפנינו את "קודש הקודשים" - מחירון האמנים של יום העצמאות.

עובדי חברות ההפקות ציינו בפני העיריות שטרם סגרו אמנים: "נפלתם, יום העצמאות זה הכי קשה". אמנים רבים כבר אינם זמינים בשלב זה, והמפיקים ממהרים להציע חלופה: "אתה יכול לקבל במקום את קובי אפללו לשעה תשע, שזה מדהים, בסדר גודל של 45 אלף שקלים - לא מחיר מטורף".

הופעה שווה? (חדשות 2)

"קודש הקודשים" נחשף (חדשות 2)

"את החזירות צריך להפסיק"

השתתפות האמנים בתכניות ריאליטי מעלות לרוב את המחיר: עברי לידר, שלא מפסיק להופיע לאחרונה, דורש כ-90 אלף שקלים. רמי פורטיס דורש כ-60 אלף שקלים, והחצי השני של פורטיס - ברי סחרוף - מבקש כ-95 אלף שקלים למרות שאין לו תכנית ריאליטי ברזומה. מי שמוביל את רשימת המחירים הוא משה פרץ - השופט הטרי גובה כ-180 אלף שקל עבור הופעה ואפילו יכול לדרוש כ-200 אלף שקלים.

למרות שנותר לא מעט זמן, יש אומנים שלוח ההופעות כבר מלא: "מרגול וזהבה פנויות רק אחרי 12 בלילה, והמחיר הוא 105 אלף, דודו אהרון, כבר תפוס וסגור". באשר לאייל גולן, שעד השנה הוביל את טבלת השכר, נכון להערב, עדיין לא ברור אם הצליח לסגור במה אחת. מחירו מוערך בכ-200 אלף שקלים להופעה.

ענבל רבנר, מנכ"לית מופעים בע"מ, מחתה על התופעה היקרה: "דוח מבקר המדינה קבע באופן מפורש שראשי הרשויות לא שומרים על הכסף שלהם בנושא האמנים והמופעים. זה לא מנוהל נכון". גם חיים ביבס, ראש המרכז השלטון המקומי הצטרף לדעתה: "אני חושב שהדבר נפרץ בצורה גסה וצריך להחזיר את זה לפרופורציה המתאימה והראויה. הגיע הזמן שאת החזירות הזאת צריך להפסיק וכמה שיותר מהר". ראשי הרשויות מנסים כיום להפחית עלויות, אך השאלה היא האם הם יצליחו לשבור את תג המחיר הגבוה של האמנים.