ילדת הפלא שירלי טמפל הלכה לעולמה בגיל 85

שחקנית הקולנוע שירלי טמפל, שהחלה לשחק בסרטים כבר בגיל שלוש, הלכה היום לעולמה בביתה בקליפורניה בגיל 85. "אנו מצדיעים לה על חיים מלאים בהישגים כשחקנית, דיפלומטית ואשת משפחה אהובה", הודיעה המשפחה

סופה של אגדה: הכוכבת ההוליוודית שירלי טמפל הלכה לעולמה בביתה בגיל 85.  ילדת הפלא הפכה לאגדה קולנועית עוד בחייה, לאחר שהתפרסמה והחלה לשחק כבר בגיל שלוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוברת המשפחה הודיעה כי "שירלי טמפל בלאק הלכה לעולמה בביתה מסיבות טבעיות בעיר וודסייד, קליפורניה. היא הוקפה במשפחתה, מכריה ומטפליה". טמפל התגלתה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, בסרטים כגון "היידי בת ההרים", "גברת מארקר הקטנה", "החתלתול הקטן", "עיניים בהירות" ו"הציפור הכחולה".

"אנו מצדיעים לה על חיים מלאים בהישגים כשחקנית, דיפלומטית ואשת משפחה אהובה", הודיעה המשפחה. טמפל הספיקה לככב ב-31 סרטים עוד לפני יום הולדתה השישי. טמפל זכתה לפסלון "לשם כבוד" על תרומתה לקולנוע בטקס האוסקר בשנת 1935 והייתה האדם הצעיר ביותר שזכה בפרס אי פעם.

מתה בגיל 85 (AP)

עברה ממשחק לקריירה דיפלומטית

שירלי טמפל נולדה בסנטה מוניקה שבקליפורניה בשנת 1928, וכבר בהיותה פעוטה נשלחה לשיעורי ריקוד ומשחק. קריירת הקולנוע שלה החלה בגיל שלוש כשהתחבאה מאחורי פסנתר בסטודיו שבו רקדה. פעמים רבות בעבר העלו את שמה בטענות כי הוליווד מנצלת אפילו קטנים לתעשיית הקולנוע והרווחים העצומים שאולפנים הכניסו על גבה הקט.

כשהתבגרה, סרטיה של טמפל לא הצליחו, והיא פרשה למעשה מתעשיית הקולנוע ב-1949, בגיל 21. לאחר מכן החלה לעבוד למען הממשל האמריקני ואף ניסתה לייצג את המפלגה הרפובליקנית בקונגרס, אבל לא נבחרה. היא שימשה כשגרירת ארה"ב בגאנה ובצ'כוסלובקיה.

טמפל התחתנה פעמיים: לג'ון אגאר ב-1945 כשהייתה בת 17 ולאיש המארינס צ'ארלס אלדן בלייק ב1950. טמפל הותירה אחריה בת מנישואיה עם אגאר, ובן מנישואיה עם בלייק, לו הייתה נשואה עד שהלך לעולמו בשנת 2005.