כך האבהות שינתה את מוקי

מאז הפך מוקי לאבא, חייו השתנו וכך גם הקריירה המוזיקלית שלו. מצעיר פרוע ששר שירי מחאה יחד עם שב"ק ס' בשנות ה-90, הפך מוקי לזמר ששר על אבהות ואהבה. וגם: האם הוא מתכוון לרוץ לפוליטיקה?

הקריירה המוזיקלית של מוקי מגוונת ועשירה, ונראה כי בסופה תתחיל קריירה אחרת. מי שהיה הסולן של שב"ק ס' החצופה, המשיך בתור זמר מחאה ועכשיו שר על חיי המשפחה, לא פוסל כניסה לחיים הפוליטים. "להיות במוקד קבלת ההחלטות זה מעניין אותי", הוא אומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ציפיתי שאני אכתוב שיר על הילדים שלי, אבל זה גדול ממני", אומר מוקי על אלבומו האחרון. "זה מביא אותך למקומות שלא חשבת שתהיה בהם. קנינו מיטה ענקית במיוחד כדי ששלושת הילדים ישנו איתנו, ואנחנו מאוד נהנים מזה". קשה להאמין שאת הדברים האלה אומר מי שהיה הסולן הפרוע של שב"ק ס' עד לא מזמן. "אם הילדים ישמעו את מה שעשיתי אז, אני מצפה שהם ישתוללו בסלון".

את שב"ק ס' הקים דני ניב שהיה בתיכון, שם קיבל את הכינוי מוקי שהפך לשמו. הלהקה הביאה לישראל את ההיפ הופ בשנות ה-90, וסללה את הדרך לאומנים רבים אחריה. "כששרנו ביחד את השירים האלה שוב היו חלקים שאמרתי שאני לא בטוח לגבי המלים, אבל זה עובר מהר, כל הכיף זה שבלהקה אתה חלק מחבורת ילדים", הוא אומר היום.

"פוליטיקה מעניינת אותי"

עוד לפני שמוקי ושב"כ נפרדו הם כתבו את 'לשבת לקום' שם מתחו ביקורת על עולם הבידור. בעבר סירב מוקי להצעות להשתתף בתכניות מציאות, אבל בעונה האחרונה של 'הכוכב הבא' הוא הפך לשופט הכי פרובוקטיבי ובועט בשולחן השופטים. "אני שם לא למרות מה שאמרתי אלא בגלל מה שאמרתי", הוא אומר היום. "אם יש לי ביקורת אני עכשיו יכול להשמיע אותה לאנשים שאליהם זה צריך להגיע, ולא לשבת מבחוץ. הכל משתנה כל הזמן".

מוקי עם הילדים (חדשות 2)
במהלך השנים הוא עבר התרככות מסוימת כלפי דתיים, מה שפתח לו פלח שוק חדש. בתכנית 'פעם בחיים' הוא ושי אביבי התחברו לעולם התורה בישיבת התפוצות בירושלים. השנה הוא שיחק חוזר בתשובה בסדרה מקימי. המסלול המרתק של מוקי שהתחיל כנער היפ-הופ דרך זמר מחאה וקריירת משחק והובילה עכשיו לאלבום על הורות וזוגיות.

ומה המטרה הבאה? "פוליטיקה מעניינת אותי. לא עכשיו ולא בעתיד הקרוב, אבל מעניין אותי להיות איפה שאפשר להשפיע על התהליך ולייצג קול שחסר. שר החינוך? אולי יום אחד. כרגע זה על אש קטנה".