אריאל זילבר זכה בפרס מפעל חיים, אחינועם ניני תחרים את הטקס

באקו"ם הודיעו כי הזמר והיוצר יזכה בפרס מפעל חיים. הטקס ייערך בשבוע הבא, אלא שהזמרת אחינועם ניני צפויה להיעדר ממנו - ככל הנראה עקב זכייתו בפרס של זילבר, בעל דעות ימניות קיצוניות. "לא אגיע לטקס מסיבות אידיאולוגיות", כתבה ניני. "היא לא מעניינת אותי", הגיב זילבר

זילבר זכה בכבוד, ניני לא תגיע לטקס (פלאש 90, אביר סולטן ורויטרס)

מחאה פוליטית בטקס פרסי המוזיקה: לפני כשבועיים נודע כי הזמר והיוצר אריאל זילבר בן ה-70 יקבל בטקס פרסי אקו"ם שייערך בשבוע הבא פרס מפעל חיים לאות הוקרה על פועלו ותרומתו לתרבות הישראלית. אלא שכעת, הבחירה בזמר בעל הדעות הימניות הקיצוניות, גורמת לחיכוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזמרת אחינועם ניני, הידועה בדעותיה השמאלניות, הודיעה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה כי היא אינה מתכוונת להגיע לטקס - ככל הנראה עקב דעותיו השנויות במחלוקת של זילבר, המזוהה עם הימין הקיצוני. "רציתי להודיע שביטלתי את השתתפותי בטקס פרסי אקו"ם מסיבות אידיאולוגיות, וביקשתי שאף אחד גם לא יקבל את הפרס בשמי. בקיצור delete", כתבה ניני.

כך נימקה ועדת הפרס של אקו"ם את זכייתו של זילבר לפני כשבועיים: "יצירותיו של זילבר בולטות במקוריותן וחדשנותן תוך שהוא משלב אלמנטים אתניים וסגנונות מוסיקליים חדשים. ניכר כי זילבר הגדיר מחדש את המיינסטרים כשהוא מקרב את השוליים למרכז. הופעתו על הבמה מלאת כריזמה ושיריו רלוונטיים ומשפיעים גם היום כשהם מדברים על אמת אומנותית, אמינות, כנות וכשרון עצום".

בשיחה עם חדשות 2 Online הגיב זילבר לדברים ואמר: "אנשים רוצים פרסום בכל מיני דרכים. זה לא עניין אישי. זה לא לרמה שלי בכלל וזה לא מעניין אותי. אגיע לטקס בשמחה ואקבל את הפרס".

מאקו"ם נמסר בתגובה לפרסום: "זכותה של אחינועם להחליט שאינה רוצה פרס, ואנחנו באקו"ם מכבדים זכויות יוצרים".