סערה: אייל גולן הוזמן להופיע בכנס להעצמה נשית באילת

הזמר, ששמו נקשר בפרשת קיום יחסי מין עם קטינות, הוזמן להופיע בפסטיבל להעצמה נשית שמתוכנן להתקיים באילת בסוף השבוע הבא. העיתונאי גיא מרוז, המשתתף אף הוא בכנס, שמע שגם גולן צפוי להגיע - וקרא לאמנים אחרים שצפויים להשתתף להביא לביטול הגעתו: "לגרום לפסטיבל לבטל את נוכחותו השוביניסטית במקום"

אמנים יחרימו השתתפותם בגללו? גולן (פלאש 90, מרים אלשטר)

הופעתו המתוכננת של אייל גולן בפסטיבל להעצמה נשית מחוללת סערה: הזמר, ששמו נקשר בפרשת קיום יחסי מין עם קטינות, הוזמן להופיע בפסטיבל הנשים ה-11 שמתוכנן להיערך באילת בשבוע הבא. עקב הופעתו הצפויה במקום, ולמרות שכלל לא צפוי להיות מוגש נגד גולן כתב אישום בפרשה, הודיעו חלק מהמשתתפים באירוע על ביטול השתתפותם, וקוראים לבטל את השתתפותו של גולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתונאי גיא מרוז ובת זוגו העיתונאית אורלי וילנאי היו אמורים לקחת חלק בפסטיבל באילת בין ה-6 ל-8 בפברואר. אלא שהיום, משנודע למרוז כי גם אייל גולן צפוי לקחת חלק באירוע, הוא פרסם סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו בו קרא לאמנים האחרים להביא לביטול השתתפותו של גולן:

"חברים, אנחנו צריכים את עזרתכם. התברר לנו שאנחנו מופיעים - אורלי ואני - בפסטיבל להעצמה נשית באילת ולצדנו לא אחר מאשר אייל גולן! אנחנו כמובן ביטלנו את השתתפותנו אבל צריך עכשיו עוד כוח ציבורי כדי לגרום לפסטיבל לבטל את נוכחותו השוביניסטית של הזמר הזה בפסטיבל למען נשים".

"מבקשים מכם להפעיל את כוחכם - ולגרום לגולן לא להגיע"

כך שיווקו את האירוע באתר של חברת ההפקות: "פנקי את עצמך בסופשבוע של חופשה מהנה. חופשה מפנקת במיוחד, בה תוכלי ליהנות ממגוון בילויים, הרצאות ומופעים של מיטב האמנים. פסטיבל נשים מזמין אותך ליהנות מחופשה חלומית ובלתי נשכחת", נכתב בנוסף.

בפסטיבל צפויים להופיע גם ליאור נרקיס, מירי מסיקה, שלישיית מה קשור, הסטנדאפיסטים נדב אבוקסיס וישראל קטורזה ועוד - ולכולם קורא מרוז לפעול כדי לבטל את השתתפותו של גולן. "אנחנו מבקשים מכם להפעיל את כוחכם העצום ברשת ולמנוע את זה", כתב. "זה איננו חרם, זו בקשה הגיונית ממי שאולי לא היה פלילי אבל היה כל השאר".

"ההתנהגות של גולן הייתה מחפירה"

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות לנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, קראה היום לכל האומנים שאמורים להופיע בפסטיבל "להצביע ברגליים" ולבטל לאלתר את השתתפותם באירוע. "לא יעלה על הדעת כי זמר שהתנהג אל בחורות צעירות, קטינות - כאל חפץ ושעשוע לסיפוק צרכיו המיניים, ניצל את תמימותן ואת הערצתן אליו - יופיע בפסטיבל להעצמת נשים", נימקה סוליציאנו.

"גם אם גולן לא הואשם בפלילים - ההתנהגות שלו הייתה מחפירה, מעוררת גועל ומן הראוי שישלם מחיר על מעשיו. לציבור יש כוח - ואנו קוראות לנשים לא להזמין כרטיסים למופע זה, עד אשר יחליטו המארגנים לבטל את ההזמנה של גולן. ובנוסף, אנו קוראות לאומנים לבטל את השתתפותם לאלתר. הגיע הזמן שיועבר מסר חד משמעי בציבור כי מי שמנצל מינית נשים ונערות - ישלם על כך את המחיר וכי אי אפשר לעבור על כך לסדר היום".

מליאם הפקות, חברת ההפקות של אייל גולן, נמסר בתגובה: "אייל גולן יסביר בקרוב את הדברים והציבור הישראלי יבין את אשר על לבו".