דווקא יש מועמד ישראלי לאוסקר

השנה אין סרט ישראלי שמועמד לאוסקר, ובכל זאת – עדיין יש מועמד עם קשר ישראלי. ניב אדירי שחי בלונדון הוא האחראי לאפקטים הקוליים בסרט "כוח משיכה", ולו יש סיכוי לזכות בפרס הנכסף. אדירי שחי בלונדון סיפר לחדשות 2 איך נשמעים הצלילים במקום שבו הוא עצמו לא היה מעולם

הסרט "כוח משיכה" מתח את גבולות הקולנוע בצילום, באפקטים, במשחק. 10 מועמדויות לאוסקר זיכתה לו הייחודיות שלו. אחת מהן רשומה על שמו של הישראלי ניב אדירי. "קיבלתי הודעה מאשתי שאנחנו מועמדים, ובהתחלה לא כל כך האמנתי", סיפר אדירי ששימש כעורך הסאונד בסרט. "רציתי לראות את זה בעצמי על האינטרנט, כדי לוודא שזה במאה אחוז נכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדירי, שנולד בכפר ויתקין ועבר אחרי הצבא לאנגליה, קיבל לידיו חומרי וידאו שקטים כמעט לחלוטין שבהם הופיעו סנדרה בולוק וג'ורג' קלוני, והוא היה צריך ליצור עולם שלם של צלילים שימחיש מה קורה כששני אסטרונאוטים נתקעים בחלל. "לקטע שהם מבריגים את הפאנל מחוץ לתחנת החלל, הקלטנו הרבה מאוד מברגות, ואחר כך עשינו לזה איזה טיפול בשביל שנקבל את הוויברציה", סיפר לדוגמה.

מרוכסן של חליפת חלל ועד ללווין שמתנפץ לאלפי חתיכות, אדירי והצוות הקליטו ועיבדו את הצלילים, כדי שיישמעו הכי קרוב שאפשר לחוויה מהחלל החיצון. לפני ארבע שנים הוא היה חלק מצוות הסאונד בסרט "נער החידות ממומביי", אבל הפעם אדירי מילא תפקיד מרכזי יותר והוא מועמד באופן אישי לאוסקר, וגם לשישה פרסים נוספים. "הטקס זה מאוד מרגש", הוא הודה בשיחה עם חדשות 2. "השטיח האדום זה משהו שאתה רואה בטלוויזיה ואף פעם אתה לא חושב שאי פעם תהיה שם".

אז אחרי שהצליח להכניס לחלל השקט של הקולנוע קצת צלילים ייחודיים, אדירי מקווה עכשיו שהצליל הבא שישמיע בהוליווד יהיה נאום התודה על בימת טקס האוסקר.