אחרי המעצר: הדוגמנית עמית מכטינגר מדברת

עוד הרבה לפני בר רפאלי, אי שם בשנות ה-90 הייתה עמית מכטינגר הטופ-מודל הישראלית הכי מפורסמת בעולם. השבוע היא חזרה לתודעה לאחר שנשלחה למעצר אחרי שנתפסה נוהגת בשכרות. בפעם השלישית זעקו הכותרות, ומכטינגר קיבלה שוב את דקות התהילה שלה, מהמקום הכי נמוך שאפשר - תא המעצר

בשנות ה-90 הומצא הביטוי "סופר-מודל", בימים שבהם הדוגמיות קייט מוס, סינדי קרופורד, ונעמי קמפבל הפכו לראשונה לכוכבות על. עמית מכטינגר, אז נערה מתולתלת ממושב תלמי אלעזר בצפון, פרצה בקריירה בינלאומית, והוזכרה כמעט בנשימה אחת עם אותן דוגמניות צמרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצב העל קרל לגרפלד, אפילו כינה את מכטינגר "המוזה" שלו. "דוגמניות כאלה שמגיעות להיות טופ-מודל, חייבת להיות להן איזו הפרעה קטנה, חייבת להיות להן אנרגיה שהיא אחרת משל כולן, בזכות זה הן מגיעות לאן שהן מגיעות", אומר רון קדמי, צלם אופנה ישראלי.

"מה זה 'מסובבת'?", תוהה מכטינגר, שרק שניות קודם לכן, פשטה את החצאית הקצרצרה שאותה לבשה, כדי להבהיר שתמיד הילדה הרעה שלה כאן כדי להישאר. "אתה יודע, זה מה שאנשים רצו לראות בי. אני חושבת שכל עולם הזוהר נתפס אז בצורה שונה לגמרי. קטלגו אותי באיזשהו מובן לאותה תקופה".

את השערוריות של ימי הזוהר , כולל שימוש בסמים, רודפת כעת הסתבכות חדשה. ביום חמישי בבוקר עמית יוצאת מהבית לדיון בבית המשפט בתל אביב, לראשונה אחרי חמישה ימי מעצר בית שנגזרו עליה כיוון שנתפסה נוהגת בשכרות - בפעם השלישית השנה. גם לאולם בית המשפט היא מתלבשת כפי שהייתם מצפים מדוגמנית מובילה - בדרך לתצוגת אופנה. "הלא נודע, זה מה שמפחיד אותי ", היא אומרת, ולא מכחישה את החיבה שלה לעניין המחודש בה.

"שפטו אותי בחמורה", מכטינגר (חדשות 2)

בבית המשפט, הופתעה עמית לגלות שהמשטרה מבקשת לגזור עליה מאסר בפועל. "זה כמעט כמו ביום הורים בגן, שאתה צריך לשבת על הכיסאות הקטנטנים האלה של הילדים, זה פשוט נורא", היא אומרת על ספסלי בית המשפט, ומוצאת בכך את ההומור גם בסיטואציה הלא נעימה שמולה.

"כשממש נכנסתי לאבו-כביר, ישבתי שם בתא ביניים, שמעתי מישהו מדבר בטלפון ונותן את הידיעה עליי, רק אז הבנתי שזה אמיתי", היא משחזרת את הימים במעצר. כל המהומה סביב עמית החלה בשבת האחרונה בשעות הבוקר, כשמכטינגר חזרה מבילוי ושוטר עצר אותה לבדיקת אלכוהול.

כשהשוטר גילה כי מדובר בעבירה שלישית שלה, הוא החליט לשלוח אותה לילה בתא המעצר. "אתה חושב שאם הייתה לי בעיית שתייה, ואני אמא אחרי גירושים, שאני ארשה לעצמי להיות שיכורה, שאני ארשה לעצמי להיות במקום הזה", אמרה הדוגמנית, שלמרבה האירוניה, השתתפה בעבר בפרסומת למודעות נגד נהיגה בשכרות. "האם בגלל שאני דמות ציבורית אני לא יכולה לצאת? אני חושבת ששפטו אותי בחומרה".

"ברגע שהסתכלתי איפה אני נמצאת ומי יושבת לידי, ושמעתי כל מיני קולות, היה לי עצוב", היא אומרת על הזמן במעצר. "יותר דאגתי לאבא שלי שאני קשורה אליו מאוד". הקשר בין עמית לאביה התהדק לאחר שטרגדיה הכתה בהם - גל, אחיה הצעיר, נהרג בתאונת דרכים בגיל 23, במהלך השעות הארוכות אותן בילתה בתא המעצר, עמית בעיקר חשבה איך להרגיע את אביה. "לא רציתי שהוא יכעס, שהוא ידאג", היא אומרת.

לפני שנתיים חזרה עמית לגור בבית הוריה אחרי שהיא ובעלה התגרשו. מאז היא הספיקה ללמוד משחק, להצטלם למספר קמפיינים, לעשות פרוייקט חברתי בשנקר, אבל את עיקר זמנה היא מקדישה לגידול שני ילדיה. כחזרה מהמעצר הדבר הכי חשוב עבורה היה כמובן לחבק אותם. "זה הרגע שבו טיפה מתבגרים בגלל זה, בשביל להיות בשבילי - בשביל לתמוך באמא", היא מספרת. "הם קמו בבוקר וניסו להיות ממש בסדר, הייתה באמת השתדלות מצידם, הם מרגשים אותי, אני רואה שאני עושה עבודה טובה".