יוסי פולק פרש במפתיע מקריירת המשחק: "צריך לפנות מקום"

יוסי פולק, אחד משחקני התיאטרון הגדולים בארץ, הודיע היום במפתיע - שהוא פורש. פולק בן ה-68 מביים בימים האלה את ההצגה "הצוענים של יפו", אותו מחזה שבו גם עלה בפעם הראשונה על הבמה. פולק הסביר כי לא התעייף, אלא רוצה ללכת הביתה בשיא ובתנאים שלו. צפו בריאיון

"אני רוצה להיות זה שמחליט. אני פורש ממשחק. לא קשה לי אלא להיפך - מאוד נעים לי". יוסי פולק (68), מגדולי השחקנים בארץ סוגר את הקריירה המזהירה שלו בהצגה "הצוענים של יפו", שאיתה פתח אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני 43 שנים פולק, אז שחקן מתחיל, התקשר למרכזנית בתיאטרון "הבימה" ושאל אם מחפשים שחקנים. היא אמרה לו: "ניסים אלוני עושה הצגה חדשה, אולי הוא צריך מישהו". פולק התייצב בתיאטרון למפגש מוזר ששינה את חייו.

"ניגשתי לאחד הפקידים ושאלתי אותו איפה ניסים והוא אמר שהוא ניסים", הוא נזכר בריאיון לחדשות 2. "הוא אמר שהוא צריך מישהו גבוה. אמרתי לו שאני גבוה, עמדתי והוא אמר שאני יותר מדי גבוה. הוא שאל אותי אם אני יודע לנגן מפוחית, אמרתי לו שכן והוא אמר לי ללכת לחתום". מפגש זה שינה את חייו.

"זהו הסיום הנאות בשבילי"

מאז שנות ה-70 פולק הפך לאחד השחקנים הבכירים בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה הישראלית. בגיל 69 פולק הגשים את חלומו לביים את "הצוענים של יפו" בתיאטרון "החאן". הוא נזכר באותה הצגה, יחד עם גדולי התיאטרון ששיחקו איתו אז: מסקין, רובינא ופינקל - ונשבע לא לסיים כמותם.

"הבימוי של ההצגה הזאת היא סגירת מעגל בשבילי ואני מתכוון לזה כי ראיתי שם את גדולי השחקנים של אז, כולם היו בהצגה וכולם סיימו רע מאוד, בסך הכל שהם הזדקנו אף אחד לא רצה אותם", הוא סיכם. "אז החלטתי שאני אחליט מתי אני מסיים ונראה לי שזה יהיה הסיום הנאות. צריך לפנות בזמן את המקום ולתת לאנשים אחרים להיכנס".

בהודעת הפרישה המאולתרת שלו פולק הפתיע את כולם, כולל את השחקנית הראשית שלו בהצגה, ג'יטה מונטה: " אין דבר כזה, אל תאמינו, הוא שחקן טוב והוא משקר".