מעריציה של עלמה זוהר מימנו את הקלטת אלבומה החדש

591 מעריציה של עלמה זוהר רצו לשמוע אותה ממשיכה לשיר. יחד, הם גייסו כספים שבעזרתם הקליטה הזמרת את אלבומה השלישי, אחרי המשבר שחוותה בשנים האחרונות. "להגיד לבן אדם 'בא לי שיהיה לך אלבום' זה הדבר הכי יפה בעולם", סיפרה זוהר

שום דבר לא הכין את הזמרת עלמה זוהר להצלחה הגדולה עם הלהיט "מיגל" לפני מספר שנים, ושום דבר גם לא הכין אותה למשבר שהגיע לאחר מכן. בדרכה המיוחדת, שכללה גם התקרבות לדת ומעורבות במחאה החברתית, עלמה זוהר חוזרת עם אלבום שלישי, אותו מימנה באמצעות כספים שגייסה בעזרת הקהל שלה באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשזוהר בחרה לכתוב בהקדשות על הדיסק החדש שלה את המשפט "זה לא היה קורה בלעדיך", זאת לא הייתה קלישאה. בלי מעריציה, שפגשה לראשונה השבוע, האלבום לא היה יוצא לחנויות. "אני ממש מתעלפת מהתרגשות", סיפרה זוהר. "אני כל הזמן אומרת את זה אבל זה באמת לבוא לבן אדם ולהגיד לו 'בא לי שיהיה לך אלבום' זה פשוט הדבר הכי יפה בעולם שאפשר להגיד לבן אדם זר".

את האלבום, שיצא השבוע, מימנו ההמונים - "גיוס כספים חברתי" קוראים לזה. כל אחד תרם לפי רצונו ויכולתו. בתחילת השבוע היא רצתה להגיד למעריציה תודה על תרומתם.

שנת 2008 הייתה השנה של עלמה זוהר. אלבומה זכה לתואר אלבום זהב, ואחריו הגיעו התארים תגלית השנה, זמרת השנה - ולחשוב שעד אותה שנה היא בכלל לא הייתה זמרת, או אפילו חשבה בכיוון. "לא הייתה לי להקה בתיכון ולא הייתי בלהקה צבאית. הייתי נגרית עד לגיל די מבוגר ואחר כך מלצרית מאוד מצליחה", סיפרה זוהר על הצלחתה לפני חמש שנים.

המשבר שהוביל להתקרבות לדת

הרחק מהרעש של תל אביב, ודווקא בעת פריצת הדרך וההצלחה, הגיע המשבר הגדול של זוהר. "האלבום הראשון עבורי היה זעזוע ורעידת אדמה", הסבירה. "חטפתי הלם קרב. לא ידעתי כיצד להתמודד עם הפרסום וחיפשתי משמעות".

כך החלה זוהר להתקרב לדת. היא התחילה לשמור שבת ומצוות ובין החיפושים היא גם מצאה את שיבי פרומן, בנו של הרב מנחם פרומן. השניים העבירו ערבי תורה ושירה משותפים. למרות הוראת הרבנים כי עליה להימנע משירה, זוהר החליטה להמשיך לשיר והייתה נחושה להוציא את אלבומה השלישי, לאחר שהשני לא צלח.

כעת, זוהר חייבת ל-591 המעריצים שפתחו את הארנק. חלקם קיבלו השבוע הופעה אינטימית ודיסק עם הקדשה, ואת חלקם תפגוש בעוד שבועיים - במופע הבכורה.