צפו: חזנים שרים אריק איינשטיין

חודש אחרי פטירתו של אריק איינשטיין, הוא זכה למחווה מוזיקלית יוצאת דופן: מקהלת חזנות מובילה, יחד עם התזמורת הפילהרמונית, ניגנה בהיכל התרבות כמה משיריו הבלתי נשכחים של הזמר האהוב בגרסה מעט שונה. איינשטיין וחזנות - הילכו שניהם יחדיו?

מאז נפטר לפני כחודש, שברו ההשמעות של שירי אריק איינשטיין את כל השיאים. שלשום (ב') נשבר עוד שיא אחד. מקהלת יובל בניצוחו של ד"ר מרדכי סובול יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, הציגו את איינשטיין לראשונה בגרסת החזנות היהודית. "גדלתי על המוזיקה הזאת", סיפר החזן רפאל פרידר, שהופיע בקונצרט. "שמעתי את המוזיקה הזאת, שרתי אותה כנער. זה עצמי ובשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וכך, למעלה מ-2,000 צופים שהגיעו אמש להיכל התרבות להאזין לקונצרט חזנות מסורתי, קיבלו פתאום הסבר על תוספת מפתיעה לתוכנייה. "כשישבתי וראיתי את מה שהלך בכיכר רבין, ולאחר מכן בבית העלמין טרומפלדור, חשבתי לעצמי האם זה לא הזמן שאנחנו בקונצרט הזה נניח אולי את אותם יסודות לגשר שבין חלקי העם", הסביר לקהל הד"ר מרדכי סובול, מנצח התזמורת.

משפחות איינשטיין וזוהר לכאורה מציגות בחירה של או העולם החילוני או העולם החרדי. אמש ניסו כאן להציג אופציה תרבותית אחרת של גם וגם. "רגילים לתפוס את אריק איינשטיין במדור אחד של החברה והתרבות בישראל, והחזנות כאילו שייכת לבית הכנסת בלבד. וזה לא כך", טען הרב הראשי של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו. "שניהם מדברים באותה שפה, שפת הלב ושפת הנשמה".