נחום היימן: "הבטיחו לי 50 אלף שקל - וטורקים לי את הטלפון"

ביולי האחרון נפגשו נתניהו ולבנת נפגשו עם המלחין לאחר שידור כתבה ב"אולפן שישי" שבה נחשף מצבו הכלכלי הקשה. בפגישה סוכם כי היימן ישמש יועץ מיוחד בפּרויקט העוסק בתיעוד הזמר העברי ויזכה בתמורה לשכר של 50 אלף שקלים בשנה. 5 חודשים עברו, אך היימן טרם קיבל את הג'וב

בעקבות הכתבה ב"אולפן שישי" שבה הובא סיפורו של המלחין נחום היימן שנותר חסר כל לפני חמישה חודשים, הוא הוזמן למפגש מיוחד ומרגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות לימור לבנת, פגישה שבסופה סוכם כי ישמש מעתה כיועץ בפרויקט של אגף המורשת במשרד ראש הממשלה. למרות ההבטחות, המלחין המבוגר טרם קיבל כל פנייה מאנשי המשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתניהו שלח אוטו להביא אותי לפגישה עמו, ביטל ישיבת ממשלה, הביא את השרה לימור לבנת והשניים הבטיחו לי 50 אלף שקל לשנה", סיפר היום היימן. "כל יום אני מטלפן למשרד ראש הממשלה והם טורקים לי את הטלפון בפנים".

"אם הבטחת אדוני ראש הממשלה אז תלמד גם לקיים", אמר היימן באכזבה. "אני לא מבין למה הוא ביוזמתו לקח אותי לפגישה הזאת אם הוא לא עושה עם זה כלום. אני מצפה שייתנו לי 50 אלף שקלים רק כדי שאוכל לשלם לפיליפינית שלי, שהודיעו לי כי לא תוכל לטפל בי יותר".

לא מקיימים הבטחות. היימן (חדשות 2)

בפגישה שהתקיימה ביולי האחרון נקבע כי עבור עבודתו, יקבל היימן כ-50 אלף שקלים מדי שנה. ההזמנה מצד נתניהו הגיעה ככל הנראה לאחר הדברים שאמר היימן בכתבה ב"אולפן שישי", שם טען כי ראש הממשלה לא הציע לו סיוע אמיתי למרות הבטחותיו. "אתה בפנתיאון היוצרים שלנו", אמר נתניהו להיימן בפגישתם. "יצרת כל כך הרבה שירים נפלאים שאני ומשפחתי גדלנו איתם, אחי יוני ז"ל אהב את שיריך במיוחד".

ממשרד התרבות נמסר בתגובה: "ראש הממשלה ושרת התרבות, לימור לבנת, נפגשו עם נחום היימן בכדי לבחון אפשרות, שהיימן יהיה יועץ מיוחד למדור הזמר העברי, אותו הקימה השרה לפני זמן קצר".

"זמן קצר לאחר פגישה זו", הוסיפו במשרד, "ולאחר פגישתו של היימן עם ראש מינהל התרבות במשרד התרבות בביתו של היימן, היימן אושפז למספר חודשים, כאשר במשך זמן זה, משרד התרבות שמר על קשר הדוק עם בתו של היימן ועקב אחר אפשרות העסקתו".