כיפה, ציצית ורוק'נרול: סיפורם של האחים גת כובש את העולם

מה שנדמה היה בתחילה כגימיק, התברר זמן לא רב לאחר מכן כחיבור מופלא בין שני אחים שחזרו בתשובה – ושכל מה שרצו הוא רק להמשיך ולעשות מוזיקה. רגע לפני שיתמודדו בשלב הגמר של "הכוכב הבא" כנגד כל הסיכויים, סיפורם של האחים גת מתפרסם גם בעולם. "לא חולמים על קיסריה או מדיסון סקוור גרדן. רק לעשות מוזיקה"

אתם מכירים אותם כצמד האחים החרדים מתוכנית הכישרונות המובילה - אלא שעכשיו גם העולם מתחיל להכיר אותם - בתור ה"רבנים המזמרים" או" הרבנים המופלאים". יומיים לפני שיתמודדו בגמר העונה הראשונה של "הכוכב הבא", סיפורם של האחים גת עובר מפה לאוזן - גם ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראיתי כותרות בעולם על 'הרבנים המזמרים', אפילו 'המופלאים'. העולם מתעניין כי הוא רואה שני יהודים חרדים עם התלבושות וכל הסממנים החיצוניים ששרים - וגם מכירים את רזי המוזיקה של הרוק", סיפר גיל גת.

האחים אריה וגיל גת ,שחזרו בתשובה לפני 10 שנים וחיים כיום בקהילה סגורה של חסידות ברסלב, לא ויתרו על האהבה שלהם למוזיקה. הם קיבלו אישור הלכתי מרבנים להשתתף בתכנית טלוויזיה בלב הפריים-טיים החילוני, אך מתברר שגם בקרב הציבור החרדי הם לא פחות מפורסמים. "שמענו עליכם המון, שיש זוג חרדים שעושים קידוש השם בטלוויזיה", סיפרו חרדים שנחשפו לתופעת הרבנים המזמרים.

"השמועה עלינו עוברת גם בעולם החרדי המנותק מטלוויזיה ומחשבים ברובו. ההוא עובד בעבודה שיש בה אינטרנט, אייפונים ומחשבים, מראים דברים בצורה מסוננת ואנשים יודעים מזה", סיפרו האחים.

כשאישה שרה - הרבנים המזמרים מסתגרים בחדר

האחים גת בחדר החזרות (חדשות 2)
אלא שבכל פעם שמופיעה אישה על הבמה של "הכוכב הבא", האחים יורדים לחדר צדדי ומסתגרים בו בשל האיסור הדתי - מצב שגרם להם אפילו לא לדעת איך נשמעות המתחרות, ששתיים מהן יתמודדו מולם בגמר.

"לא מעניין אותנו כל כך לדעת איך המתחרות שלנו נשמעות. בביצועים שלנו אפילו לא הצלחנו לצפות שוב לאחר מכן", הם מספרים. אלא שהגעתם לגמר, עלולה להציב את ההפקה בפני מצב מאתגר שטרם נראה כמותו: "יש מצב שבפעם ראשונה בתכנית, המנצח לא יהיה על הבמה בזמן שהוא מנצח. אם אנחנו נגיע לסבב האחרון ומולנו תהיה אישה, זו תהיה בעיה".

במה שנראה היה בהתחלה כגימיק, בשילוב די מוזר בין חרדים, רוק וריאליטי מוזיקלי - נשארת האהבה למוזיקה. "אין לי פה איזה תמונה של קיסריה, מדיסון סקוור גרדן או וודסטוק. יש לי עניין להוציא מהכוח אל הפועל את הניגון הזה", סיפר אריה גת. אולי בקרוב גם קבוצת חסידי ברסלב שרוקדים לצלילי הטראנסים במכוניות המסחריות יהיו הראשונים לעשות איתם שיתוף פעולה מוזיקלי.