הקרב על האוסקר: ישראל הפסידה, הפלסטינים בתמונה

האקדמיה האמריקנית לקולנוע הכריזה היום על תשעת הסרטים האחרונים – שמהם ייבחרו חמשת הסרטים שיתמודדו על קטגוריית הסרט הזר בטקס האוסקר 2014. בין הסרטים לא נכלל הסרט הישראלי "בית לחם". לעומת זאת, סרט מ'פלסטין' דווקא כן בפנים, עם סיכוי להגיע לטקס הנוצץ בתחילת מרס

מתוך הסרט "בית לחם". לא יתחרה באוסקר (יח"צ)

ישראל מחוץ לאוסקר, אבל לפלסטינים עדיין יש סיכוי: אכזבה גדולה נרשמה הערב בקרב כותבי ומפיקי הסרט הישראלי "בית לחם" וגם בקרב צוות השחקנים - זאת לאחר שהאקדמיה האמריקנית לקולנוע ניפתה את הסרט מרשימת המועמדים לקטגוריית הסרט הזר בטקס האוסקר לשנת 2014 שייערך בעוד כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האקדמיה פרסמה הערב רשימה של תשעה סרטים זרים - מהם ייבחרו החמישה שיתמודדו בטקס עצמו על הפסלון המוזהב בקטגוריית "הסרט הזר הטוב ביותר". הסרט הישראלי "בית לחם", שביים יובל אדלר וזכה השנה בפרס האוסקר הישראלי לסרט הטוב ביותר, לא היה ביניהם - והמשמעות היא שלא יתמודד בטקס הנוצץ והחגיגי במרס הקרוב.

הסרט, בכיכובם של צחי הלוי, שאדי מרעי, הייתאם עומארי ומיכל שטמלר, עוסק במערכת היחסים הסבוכה בין רכז נפת בית לחם בשב"כ, אותו מגלם הלוי, לאחיו הצעיר של איברהים (שאדי מרעי), המשמש כמפקד גדודי חללי אל-אקצה בעיר.

ל'פלסטין' יש סיכוי להתמודד על הפסלון

ומי נמצא בין אלה שבכל זאת נותרו בקרב על הפסלון? ברשימת תשעת הסרטים שנותרו מועמדים ניתן למצוא סרטים מבלגיה, קמבודיה, דנמרק, גרמניה, בוסניה-הרצגובינה, הונג קונג, הונגריה, איטליה וגם, באופן מפתיע - סרט בהפקה עצמאית של הרשות הפלסטינית העונה לשם "עומאר".

כניסת הסרט המתמודד מטעם "פלסטין" לרשימת תשעת הסרטים הסופיים עדיין אינה מבטיחה לו השתתפות באוסקר - זאת מכיוון שבטקס עצמו יתמודדו רק חמישה סרטים מביניהם.