ספי ריבלין הובא למנוחות: "אף פעם לא ירדת מבמת החיים"

ריבלין נטמן בעיר שבה נולד וחי, ראשון לציון. מאות בני משפחה, חברים ומעריצים ליוו אותו בדרכו האחרונה. "הופעת כמו כוכב שביט שדלק ובער עד הסוף", ספד לו השחקן ששון גבאי. ראש העירייה הבטיח להנציחו

דרכו האחרונה של הבדרן הלאומי: מאות בני משפחה, חברים, מעריצים ושותפים מעולם הבמה ליוו היום (ד') בדרכו האחרונה את השחקן והקומיקאי ספי ריבלין, שהלך אמש לעולמו בתום מאבק ממושך במחלת הסרטן. ריבלין נקבר בבית העלמין "גני אסתר" בראשון לציון, העיר בה נולד ובה חי עד סוף חייו. כאן בחדשות 2 Online העברנו בשידור ישיר את טקס הלוויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש עיירית ראשון לציון, דב צור, הספיד את ריבלין בבית העלמין. "היה מצחיק איתך ספי, גם בימים הקשים", אמר. "חשבנו שאתה כבר לא יכול לדבר בלי להצחיק, ואז הצלחת להצחיק אותנו גם בלי קול. אתה נאסף היום אל אבותיך ואתה מותיר מורשת מפוארת בדיוק כמותם. העיר ראשון לציון רואה חובה להנציח את ספי ואת מפעל חייו".  

חברו של ריבלין, השחקן ששון גבאי, ביכה את מותו במהלך מסע הלוויה. "אני לא מאמין שאני נמצא באירוע הזה", אמר. "בימים האחרונים אמרתי לך שבא לי שתקום ותגיד שזהו ונמאס לך לשכב שם. אנחנו נפרדים ממך, פרידה שבאה בחטף. למרות שידעת שזה עומד לקרות, כשזה קרה זה תפס אותנו לא מוכנים. אני מרגיש מרוקן ומובס".

בהמשך סיפר השחקן על הדרך המשותפת שעבר לצד ריבלין בחייו המקצועיים: "התחלנו יחד כשחקנים צעירים וכל חיינו ליווינו אחד את השני. הזענו על אותן במות יחד, גילינו חברים חדשים. במפגש הראשון בו ראיתי אותך הופעת כמו כוכב שביט שדלק ובער עד הסוף. הופעת על במת החיים ואף פעם לא ירדת ממנה - היא הייתה המקום הטבעי והמאושר שלך. הערצתי את האומץ, זקיפות הקומה והאהבה שלך לחיים. תנוח בשלום כדי להכין את ההפקה הבאה למעלה".

"מיום שאני זוכרת את עצמי אנחנו מסתובבים יחד איתך ועם אחיך בפרדסים", אמרה חברת ילדות של ריבלין, תמי רווה, "מסתובבים שעות עד שאמך שלחה את אביך להביא אותנו לארוחת ערב. כשהרופאה מההוספיס אמרה שנדבר איתך כי אתה שומע הייתה לי הזכות הגדולה להיפרד ממך".

קברו הטרי של ריבלין, היום (חדשות 2)

מוקדם יותר הוצב ארונו של ריבלין בתיאטרון הבימה, שם חלפו על פניו מאות מאוהביו ומכריו, בהם אנשי ציבור ובכירי תעשיית הבידור שחלקו לו כבוד אחרון. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע גם הוא לטקס הזיכרון ונשא דברים לזכרו: "אנחנו נפרדים ממך היום אבל לעולם נישאר עם הצחוק שלך, עם החיוך המופלא, עם העיניים הכחולות ועם הקריצה שמאחורי הדברים".

"יכול להיות שדווקא עם שידע כל כך הרבה מלחמות וכאב היה זקוק לך כדי לתת לו, לתת לנו, כל כך צחוק ושמחה וזה מה שהיה בספי", אמר נתניהו. "הייתה בו שמחה ואופטימיות שמילאו אותנו ושבהם הדבקת דורות של ישראלים. כשהיית רואה את ספי היית מחייך וכשהוא היה מתחיל לדבר היית פורץ בצחוק".

"חשבתי עד הרגע האחרון שספי לא יוכרע, אבל הוא הוכרע. עד רגעיו האחרונים הוא היה ונשאר עטוף באהבה של כולנו", אמר ראש הממשלה. "נלקח מאיתנו אדם שלעולם לא נשכח אותו. היה שלום, ספי. היה שלום, חבר אהוב. הצחוק והאהבה שלך, האמונה שלך בצדקת דרכנו, ילוו אותנו כל חיינו".

ציפי שביט נפרדה: "זכיתי בפרטנר אלוהי"

חברתו הטובה של ריבלין, השחקנית ציפי שביט, הניחה זר על ארונו והתקשתה לעצור את הדמעות. "ספי'נקה היה גיבור שנלחם חמש שנים כמו אריה", סיפרה שביט בשיחה עם חדשות 2. "חבר שכשהיינו משוחחים בטלפון, עד שלא היינו רואים שהסוללה נגמרת - השיחה לא הסתיימה. הרגשתי שאנחנו איש אחד. לא הייתי צריכה לומר כלום והוא הבין אותי".

שביט סיפרה על מלחמתו הארוכה במחלת הסרטן ועל הימים הקשים שבהם איבד את קולו. "השיחות איתו היו לי חסרות ברמה שאי אפשר לתאר", אמרה. "ביום שהוציאו לו את המיתרים הוא סימן לי בידיים. למדתי את כל הקודים שלו במהירות. בחלומותיי הוא עוד מדבר, עם הסאונד הזה, ערוך ומוכן".

"זכיתי בפרטנר הכי אלוהי שקיים בעולם, זה היה בינגו גדול ועכשיו הוא לא סובל. זה מנחם אותי כי הוא נורא סבל. שקט לו וטוב לו", אמרה שביט בצער. "הצלחתי להגיד לו כמה אני אוהבת אותו לפני יומיים שלושה. התקרבתי אליו לאוזן ואמרתי לו, וזה מעבר להכל".

תיאטרון הבימה, היום (חדשות 2)