הנשיא פרס ספד לריבלין: "תיבל את חייה של מדינת ישראל בהומור"

מאז היוודע דבר מותו של השחקן והקומיקאי ספי ריבלין אמש, ספדו לו רבים בעולם הבידור - וגם במערכת הפוליטית. נשיא המדינה שמעון פרס ספד הבוקר לריבלין: "אבד לישראל יוצר גדול שהביא לחיינו צחוק, שובבות ורוח רעננה"; שר החוץ ליברמן הצטרף אף הוא לדברים: "היית אמן גדול וגם איש המחנה הלאומי. תחסר לכולנו"

בכירי המדינה ביכו את לכתו. ריבלין ז"ל (הטלוויזיה החינוכית)

האזרח מספר אחת מספיד את הקומיקאי מספר אחת: נשיא המדינה, שמעון פרס, ספד הבוקר (ד') לשחקן והקומיקאי ספי ריבלין שהלך אמש לעולמו בהוספיס שבבית החולים תל השומר לאחר מאבק במחלת הסרטן, והוא בן 66 בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשך שנים רבות תיבל ספי ריבלין את חייה של מדינת ישראל בהומור ובבת-שחוק, הוא היה קומיקאי ושחקן מוכשר", כתב פרס בהודעה מיוחדת שפרסם. 

"ספי היה אמן שכשרונו יוצא הדופן קרב דורות רבים של ילדי ישראל לחוויית הלימודים ולרכישת ידע, וגרם להם ללמוד תוך כדי צחוק. אבד לישראל יוצר גדול שהביא לחיינו כל כך הרבה צחוק, כל כך הרבה שובבות, כל כך הרבה רוח רעננה. יהי זכרו ברוך ".

לדברי ההספד הצטרף הבוקר גם שר החוץ אביגדור ליברמן, שכתב בדף הפייסבוק שלו פנייה אישית לשחקן והבדרן המנוח: "ספי, כל חייך גרמת לנו לדמוע מצחוק ועכשיו בגלל לכתך אנו דומעים מעצב. הבאת אושר ושמחה לילדים ולמבוגרים כאחד. בנוסף להיותך אמן גדול, היית גם איש המחנה הלאומי ותרמת מכשרונך פעמים רבות למען ניצחונו. תחסר לנו מאוד".

השר אורי אריאל הביע אף הוא צער על מותו של ריבלין ז״ל: ״ענקי התרבות הישראלית עוזבים אותנו אחד אחרי השני. ספי לימד את עם ישראל כולו כיצד לצחוק בצורה הבריאה ביותר גם בימים הקשים ביותר שבהם נאבק במחלת הסרטן ואיבד את קולו. יהי זכרו ברוך״.

נתניהו ספד לריבלין: "הצחיק דורות של ישראלים"

"יחד עם רבים בעם אני דואב את הליכתו של ידידי ורעי ספי ריבלין", כתב אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו, זמן קצר לאחר היוודע דבר מותו של ריבלין. "ספי היה אמן אהוד שהצחיק בהומור השנון שלו דורות של ישראלים. הוא היה בעל דעות לאומיות מוצקות, והוא אף פעם לא התכופף מול רוחות האופנה. לצד זאת, תמיד היה פתוח לשיח ולידידות עם בעלי דעות אחרות שכיבדו אותו והעריכו אותו".

"ספי היה אדם ערכי, עקרוני, משכיל, חריף וטוב לב", הוסיף נתניהו וציין כי "הוא נאבק במחלתו בגבורה במשך שנים ארוכות מתוך רוח של אופטימיות ותקווה, שתמיד אפיינה אותו. הוא יחסר לי ולעם ישראל עד מאוד".

גם שרת התרבות והספורט לימור לבנת נפרדה מריבלין. "ספי היה שחקן אדיר וקומיקאי ענק שהדהים אותנו בכישרונו יוצא הדופן עשרות שנים, על הבמה ועל המסך", אמרה.

"הכרתי את ספי שנים רבות גם כאיש ליכוד, שאף פעם לא חשש להביע את דעותיו הפוליטיות ואף התייצב לסייע לליכוד במערכות הבחירות. ספי נאבק בגבורה במשך שנים במחלת הסרטן, אך עם חיוכו הבלתי נשכח ועיניו הכחולות, הוא המשיך להצחיק ולא נכנע. לכתו היא אבידה גדולה מאוד לעולם התרבות הישראלי ולציבור בארץ שכל כך אהב אותו, אהבתי את ספי מאוד והיום אני מבכה על לכתו יחד עם כל עם ישראל".