צפו: חוליו איגלסיאס במחווה לאיינשטיין

הזמר הספרדי הנערץ חוליו איגלסיאס הקדיש אמש במהלך הופעתו בתל אביב שיר לאריק איינשטיין, שהלך בשבוע שעבר לעולמו. "הכרתי את הקול שלו, ואני יודע שאתם משוגעים עליו", אמר איגלסיאס למעריצים הישראליים, ואז שר "איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא" לצלילי תשואות הקהל. צפו במחווה המרגשת

חוליו איגלסיאס ספד לאריק איינשטין וביצע לזכרו מחווה מרגשת: הזמר הספרדי בן ה-70, שהופיע אמש (שבת) בהיכל התרבות בתל אביב, הקדיש לזכרו של איינשטיין את שירם של נתן יונתן ושלמה ארצי "האיש ההוא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איגלסיאס אמר על איינשטיין, שהלך לעולמו ביום שלישי שעבר: "אתם יודעים, אני הכרתי את הקול של אריק לפני שנים רבות ואני יודע שאתם משוגעים עליו", ולאחר מכן שר על איינשטיין המנוח "איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא" - שיר שנכתב על ידי המשורר נתן יונתן ז"ל והולחן על ידי שלמה ארצי, שספד גם הוא לזמר המנוח בשבוע שעבר ועצר את הופעתו לאחר שקיבל את הבשורה על פטירתו של איינשטיין.

גם בסוף השבוע האחרון, המשיכו מעריצים רבים להתכנס על המדרכה ברחוב חובבי ציון בתל אביב, מול הבית שבו גר איינשטיין, להתאבל ולהעלות זכרונות. רבים הגיעו לאתר הזיכרון המאולתר, הדליקו נרות והניחו פרחים. ברחוב חובבי ציון נצפו אנשים מכל הגילאים - החל מפנסיונרים וכלה בפעוטות שהגיעו ביחד עם הוריהם. רבים השאירו מכתבים או קראו במאות המכתבים שהונחו במקום בימים האחרונים.

"בכל רגע נתון יש פה עשרות בני אדם. מרגש לראות שכמעט שבוע אחרי, אנשים ממשיכים לנהור בהמוניהם ולחלוק לו כבוד", אמר לחדשות 2 Online רונן, תושב תל אביב. "זה כנראה מעיד משהו טוב על התרבות שלנו".

מעריציו ממשיכים לספוד ולהתאבל. איינשטיין (זיו קורן)

ההקלטה האחרונה של אריק איינשטיין

יומיים בלבד לפני שנפטר, הגיע אריק איינשטיין כרגיל לביתו של המפיק המוסיקלי גיא בוקאטי כדי להמשיך ולעבוד על אלבום חדש. הם ישבו יחד בסלון, דיברו על ענייני היום, על הבריאות ועל ספורט, ואז הקליטו עוד שיר למילותיו של אברהם חלפי - שבדיעבד התברר שהיה האחרון שאיינשטיין ביצע.

"כשבאתי אליו עם הטקסט הזה", אמר בוקאטי, "קראתי לו אותו בטלפון והוא אמר לי: 'זה כבד משהו, מה, ניפול עכשיו על העולם?'. לא חלמתי שנותר לו הרבה פחות זמן לחיות. היה לי תמיד ביטחון מלא - וכל הזמן אמרתי לו את זה - שהוא יגיע לגיל 90 או 100. הוא אמר לי: 'איפה, על מה אתה מבסס את זה?'. אמרתי לו את זה כי הוא הוא נראה כמו משהו מפואר ומקסים. היה בו משהו יוצא דופן".